Wpis z mikrobloga

O Wielkie Architekcie...

W moim wpisie o wzrastającej cenie kakao grzecznie zauważyłem, że czerwone wino (kakao zresztą również, ten sam związek i wektor działania) ma pozytywny wpływ na długość życia.
Oczywiście drogą na skróty, chodzi o antyoksydanty zawarte w tychże (na przykład resweratrol). I o ile dodatek alkoholu jest tutaj zbędny to stężenie tej substancji największe będzie właśnie w czerwonych winogronach i opartym na nich winie. Wino łatwiej "zrozumieć", prawda?
Tu nawet nie chodzi o wydłużenie życia per se, a raczej odwrócenie zależności - spowolnienie odrobinkę procesu starzenia się.

Co więcej, trzymajcie się wykopki, wspominany związek występuje również w winie bezalkoholowym (są między innymi w Kauflandzie), co w połączeniu z odpowiednim trybem życia, wyciszeniem, wręcz rytuałami powiązanymi z piciem wina (pasuje do dobrego jedzenia, lampka wina co piątek z Żoną na omówienie tygodnia, motyw poruszony i wspomniany przez Stanley'a w słynnym #seriale #theoffice) daje sporo korzyści.
A jak już NAWET (nie generalizujmy, skrajne postawy to domena degeneratów) pić alkohol - to raz na jakiś czas czerwone wino.

Ale sporo wykopków jak zwykle swoje.
Bezmyślna.
Białkowa.
Masa.

Pies Was trącał.

A nawet anegdotycznie wyciszone, spokojne, konsumujące duże ilości czekolady i okazjonalnie czerwone wino kobiety pokazały, że ten wektor potrafi być właściwy. Oliwa, winogrona, wino (najlepiej bezalkoholowe), śpiew i czekolada.

Bo nie ma nic gorszego niż stres. Pośpiech. Destrukcja.
No może oprócz socjalizmu.

Cały świat wie, że antyoksydanty, polifenole są zazwyczaj (co za dużo to i świnia nie zje) dobre dla zdrowia.
Ale nie (niektóre) wykopki. To nie do nich tak. Do nich nie.

Ha tfu.

#czekowpis #czekolada #wykop #jedzzwykopem
Krzewicielprawdy - O Wielkie Architekcie...

W moim wpisie o wzrastającej cenie kakao...

źródło: antyoksy

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Bo nie ma nic gorszego niż stres.


@Krzewiciel_prawdy: z tym się zgodzę, dlatego weź to sobie do serca i idź na jakiś spacer poszukać czekolady w promocji bo napisałeś długi wysryw bo ci opinia jakiegoś a ona podniosła ciśnienie. W sumie trochę szanuje, ja po napisaniu dwóch zdań stwierdził bym że "aaaa, #!$%@?ć, nie warto" i poszedłbym zrobić sobie kakao Puchatek na uspokojenie.
  • Odpowiedz