Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś tool godny polecenia który pozwoli 'nagrać' sekwencje tego co sie klika na ekranie np excel, www itp. a potem w pętli odtworzy całą sekwencje? Potrzebuje wykonac powtarzalne czynnosci, kilkaset razy, które trzeba manualnie przeklikac a nie ma mozliwosci załadowania z pliku itp. (nie mam skilli zeby skrypty pisac, ani czasu na nauke, stąd pytanie o tool)

#it #pytaniedoeksperta #informatyka #devops
  • 7
@jurek-gagarin Kiedyś w Powershellu jak byłem zwykłym klepaczem w sektorze księgowym, co by sobie przez 3h bimbać, napisałem skrypt do uzupełniania danych w Excelu biorąc je albo z csv lub innego skoroszytu i robota wykonana w 5 min
@jurek-gagarin: Nie mam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale przypomniało mi się jak z 20 lat temu grałem w gre flashowa na przeglądarce, gdzie ścigało się autami na 1/4 mili. Można je było tuningować i zmieniać wygląd. Żeby zarobić na lepsze auto zostawiałem na kilka h kompa z odpalonym makrem, które robiło dokładnie to co opisałeś. Zaczynało wyścig, wygrywało go i tak w kółko. Potem ogarnąłem, że wystarczy zmienić kod w przeglądarce,