Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda następująco.

Mam na skrzynce w Thunderbirdzie pobrane lekko ponad 3500 maili. Chce wyeksportować te maile na świeżo założoną skrzynke na gmailu. Po skopiowaniu około 20 maili wywala mi błąd połączenai z serwerem. Wyczytałem, że jest limit czasowy i musiałbym wszystko ładowac recznie.

Próbowałem zaimportować w gmail adresy, ale mam problem z połąceniem ze skrzynką. Konsultant w nazwa.pl nie chce mi powiedzieć co powinienem wpisać w polu "nazwa użytkownika pop" i "Serwer pop". Wpisywałem to co wydawało mi się za poprawne, ale nie działa. Konsultant za to próbuje mi wcisnąć płatną usługę backup poczty, która przestanie działać i zniknie po zaprzestaniu korzystania z uslug nazwa.pl. Zajebisty backup XD

Ktoś potrafi pomóc?

#thunderbird #gmail #hosting #poczta #email #kiciochpyta
  • 5
@Aerwin

Ktoś potrafi pomóc?


Szczerze i bez złośliwości - zrezygnuj z nazwa.pl. nie dość, że przeplacasz, to jeszcze dostajesz za to beznadziejna usługę i obsługę. nazwa.pl i home.pl to najgorsze hostingi w Polsce.
@Aerwin: Jeżeli chcesz przenieść zawartość poczty na swoją skrzynkę użyj imapsync. Jak dobrze pamiętam gmail ma domyślnie wyłączone logowanie po imap, dlatego trzeba włączyć przed dokonaniem migracji.
  • 0
@WykopX: no właśnie taki mam plan :D ale że na skrzynke wpadaja dwa maile w roku to chce mieć bezpłatną na gmail. Przeszedłem do nich z home.pl bo mnie #!$%@? z fakturami. W nazwa.pl jeszcze gorzej. Doliczają jakiesp #!$%@? opłaty na fakturach, a teaaz próbowali zmusić do wykupienia usługi backup poczty, która działa tylko w momencie jak mam aktywne konto XD

@sohost @NieoznaczonaReklama udało mi się, musiałem odznaczyć ssl

Nara @
@Aerwin: w nazwie użytkownika POP wystarczy wpisać swój adres e-mail, a w polu serwer POP podać adres serwera, który posiadasz w nazwa.pl. W razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby wsparcia z konfiguracją, wystarczy wysłać do nas prywatną wiadomość.