Wpis z mikrobloga

#sen #spanie #poduszka #cokupic #dom #zdrowie

Czy ktoś może polecić dobrą TWARDĄ piankową poduszkę ortopedyczną do spania na boku, dla typa z szerokimi barami który musi dobrze podeprzeć łeb albo dolny bark zapada się boleśnie w materac?

8 lat temu kupiłem w #ikea wspaniałą poduszkę Rölleka - była bardzo twarda co na początku bolało w ucho ale automatycznie znikneły mi wszystkie te małe losowe bóle szyi/pleców i spałem bardzo dobrze. Niestety po latach spania oraz używania jej jako zagłówek zmiękła i po kilku minutach leżenia nie podpiera tak dobrze głowy i szyi. Ucieka spod głowy, śpiąc na boku obracam się do przodu żeby odciążyć bark i poprawić pozycję szyi. Po 2 godzinach budzę się praktycznie oparty na mordzie na krawędzi poduszki zgniecionej na naleśnik.

Niestety Ikea nie sprzedaje już tej poduszki, według komentarzy zamiennik jest znacznie gorszy i mniej twardy. Poduszka z Allegro (według komentarzy twarda i dobra) właśnie przyszła i jest tragiczna, świeżo po wyjęciu jest jeszcze trochę bardziej miękka do rozmiękłej Rolleki.

Za kilka dni wybieram się do #jysk ale męczy mnie złe spanie i chętniej zamówiłbym coś od razu. Pełno teraz tych poduszek w różnych kształtach a mi potrzebny jest po prostu taki twardy gąbczasty banan jak Rolleka
NeonTurtle - #sen #spanie #poduszka #cokupic #dom #zdrowie

Czy ktoś może polecić dob...

źródło: rolleka

Pobierz
  • 7
@AntyKRK: ta original byłaby super ale to jeśli żadna w cenie Jyskowej/Ikeowej mi nie podejdzie, ta Rolleka była wtedy chyba za 30€ i była dla mnie idealna więc teoretycznie da się bez płacenia za najlepsze marki
No jeszcze nie kupiłem tej poduszki. Różowa ma taką jakąś płaską z Jysk fizjoterapeutyczna, mówiłem doktorowi, że mamy taką to się zaśmiał tylko. Tamte są robione z jakiegoś materiału, tego samego z którego astronauci mają kombinezony od wewnątrz wyściełane, materiał dostosowuje się do kształtu ciała, w taki sposób, że ciało równomiernie jest podparte, uciśnięte. Pianka z pamięcią. Te chyba mają zwykła piankę.