Wpis z mikrobloga

Wytlumaczycie dosadnie mojemu koledze internowi, dlaczego robienie 'zadania domowego', ktore ma trwac 3-20 dni nie jest po to, zeby sprawdzic jego umiejetnosci, tylko po to, zeby zrobic jakis task z backlogu i odpowiedziec mu potem, ze dziekuja za poswiecony czas ale niestety nie moga zaproponowac mu umowy? Ja juz nie mam sily ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #programista15k
zonley - Wytlumaczycie dosadnie mojemu koledze internowi, dlaczego robienie 'zadania ...

źródło: Screenshot 2024-03-18 at 15.49.53

Pobierz
  • 9
@Saly: Jaki sens takich zadań domowych skoro i tak nie zweryfikujesz czy kandydat sam zrobił to zadanie? Jak firma chce sprawdzić umiejętność, to może dać test lub sesję live coding. Nie ma tu innego powodu niż to, że firma chce korzystać z darmowych rozwiązań. Takie zadania domowe powinny być zakazane prawnie.

Czy jak firma szuka prawnika to też ma zlecić napisanie pisma procesowego w ramach rekrutacji?
@cyk21 No właśnie to live coding nie ma sensu, bo w pracy tak jak przy takim zadaniu domowym możesz korzystać z każdego źródła lub nawet kogoś spytać. Wiadomo że nie w takiej formie jak op podał xD