Wpis z mikrobloga

#programista15k
pytanko
napisanie skryptu który robi z audiobooka powtórz za mną by ćwiczyć angielski
to tylko coś czego sam chciałbym użyć
jak to zrobić najmniejszym nakładem pracy?
widziałem open source projekt z reddita w pythonie który tworzy napisy
więc mógłbym go użyć i jego time stampów by podzielić na zdania
wtedy brałbym np każde zdanie spowalniał do 0,8x, po nim przerwa długa na 1,3 razy oryginał, powtórz 3 razy. Co pięć zdań - całe 5 zdań bez przerwy (wtedy mówisz równo z lektorem tzw shadowing)
jakieś tipy jak nie za bardzo chce mi się to robić, ale chciałbym to mieć?
  • 9
@PlatynowyJezyk: trudno zrozumieć o co ci chodzi. Jeśli o coś w stylu: "w trakcie czytania audiobooka, losowo co X sekund cofnij o Y sekund, odtwórz plik powtórzzamną_tekst.aac, następnie odtwórz Y sekund audiobooka, odtwórz plik pauza.aac, kontynuuj odtwarzanie audiobooka" to prosto. Nie wiem co mają napisy do audiobooka. Ok, powiedzmy że masz tego audiobooka razem z napisami... wróć - nie masz napisów, napisy chcesz stworzyć... a może audio z napisów?
@Oo-oO: już tłumaczę. Chodzi o naukę wymowy. Jest masa materiałów na youtube gdzie native speakerzy czytają jedno zdanie. Robią pauze (cisza) abyś powtórzył po nich te zdanie. Każde zdanie mówisz po 3 razy i przechodzisz do następnego. Gdy przerobisz tak zdanie po zdaniu cały paragraf - oni czytają całość jednym tchem i naturalnym dla siebie tempem, a ty masz mówić równo z nimi na głos (tzw. Shadowing / echoing).
Ja chciałbym
@Oo-oO: tak, tylko nie chce dzielić wielogodzinnego pliku ręcznie szukając milisekund w których to będę dzielił i tego najbardziej nie wiem jak zrobić.
Jedyne co mi przyszło do głowy to że oaoby które robiły oparte na stt automaty do robienia napjsów też musiały to zrobić.
Dziś próbuje stworzyć koncep je ale jutro do tego siadam
@PlatynowyJezyk: jeśli to rzeczy z youtuba, to można pobierać ich napisy - o ile filmik je ma, gdzieś tam są serwisy online do tego. Natomiast nie wiem czy te napisy są z timestampami. Imho, może cię to kosztować znacznie więcej czasu niż przygotowywanie sobie ręcznie (przecież nie potrzebujesz dokładności do milisekund, sekunda wystarczy), bo te automaty stt albo są drogie albo kiepskie ;) ale trzymam kciuki.
@Oo-oO: no nie wiem czy ręcznie podzielenie 8h audiobooka nie trwałoby 30h ()
Jutro pogrzebie to się dowiem czy skrypt da radę rozpoznać od kiedy do kiedy padają slowa i rozpoznać początsk / konkec zdania...