Wpis z mikrobloga

Nie jestem za Tuskiem i nie interesuje się polityką ale minęły dopiero 3 miesiące rządów a tu same sukcesy:
- inflacja 2,8%, cel inflacyjny osiągnięty, najniższa wartość od 3 lat
- Tuskowe 800+
- środki z KPO odblokowane
- podwyżki dla nauczycieli
- ciągła odbudowa relacji międzynarodowych
- porządki w tvp
- porządki w sądach
- Kaczyński jako świadek

Do tej pory głosowałem na pis ale obecna koalicja mnie przekonała

#bekazpisu #sejm #polityka #heheszki
robert_blaszczykowski - Nie jestem za Tuskiem i nie interesuje się polityką ale minęł...

źródło: temp_file1226205808192193072

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski 1. inflacja to jednak w dużej mierze działania poprzedniego rządu jak i pisowskiego NBP 2. to pomysł PiS podtrzymany przez KO, 3-6 zgoda, 7 na razie w prokuraturze, w sądach jest ciężej, neoKRS jest jak była, TKJP jest jak był, nawet ziobrowych prezesów sądów ciężko jest oderwać od stołków, 8. słabo wyszło to przesłuchanie Kaczyńskiego jako świadka, jedynie co zapamiętaliśmy to dymy o przysięgę i naleśniki.
  • Odpowiedz
  • 83
@robert_blaszczykowski:
Nie jestem ani za PiS ani za PO ale:
- Kaczyński jako świadek, który wygrał z komisją?
- Nie Tuskowe 800+, bo 800+ zapowiadał już poprzedni rząd tylko tak się zbiegło w czasie, że weszło od stycznia, podczas gdy rząd zmienił się w grudniu
- Co z listą 100 obietnic na pierwsze 100 dni rządów? Gdzie zapowiadane zniesienie niedziel niehandlowych? Gdzie urlop dla przedsiębiorców? Jak tam VAT 0% na transport
  • Odpowiedz
@o__0: nie wiem czy zauważyłeś humorystyczny charakter wpisu ale z tego co napisałeś to mnie urzekło

Kaczyński jako świadek, który wygrał z komisją?


W którym miejscu wygrał z komisją? Tam gdzie nie złożył ślubowania? Tam gdzie specjalnie używał słów 'członek' i 'naleśnik' jak jakiś gimbus? Czy tam gdzie gubił się, miotał, plątał w swoich zeznaniach a lekko przyciśnięty od razu obrażał komisje pokazując swoje #!$%@? ego?

Skład komisji faktycznie mógłby być
  • Odpowiedz
- Nie Tuskowe 800+, bo 800+ zapowiadał już poprzedni rząd tylko tak się zbiegło w czasie, że weszło od stycznia, podczas gdy rząd zmienił się w grudniu


@o__0: No tak jak poprzedni rząd coś #!$%@?ł i skutki widać teraz to jest wina Tuska (jak ostatnie dopłaty dla firm zbrojeniowych) to można zwalić na niego. Ale jak ktoś sobie dla żartu przypisze klepnięte przez PiS 800+ to jest jest "real shit"
  • Odpowiedz
@o__0 Kaczyński wygrał z komisją?
Pokazał tylko pogardę i nic więcej.

Komisja sejmowa to pokazówka bez mocy sprawczej, więc to co mówią ludzie może tylko wpłynąć na ich sondaże.

To czy pójdzie ktoś siedzieć zależy od innych zeznań, bez kamer i głupich polityków.
  • Odpowiedz
Kaczyński jako świadek, który wygrał z komisją?


@o__0: unikanie odpowiedzi, mówienie do członków komisji per członek i zmiana zdania do 20 minut to wygrana? xD

Nie Tuskowe 800+, bo 800+ zapowiadał już poprzedni rząd tylko tak się zbiegło w czasie, że weszło od stycznia, podczas gdy rząd zmienił się w grudniu


A kto złożył projekt ustawy? Kaczyński chciał wprowadzić po wyborach, Tusk wybił mu broń z ręki wprowadzając to przed wyborami.
  • Odpowiedz
Komisja sejmowa to pokazówka bez mocy sprawczej


@ipkis123: oczywiście, dlatego Soboniowi za składanie fałszywych zeznań nic nie grozi, prawda? xD
  • Odpowiedz
- Nie Tuskowe 800+, bo 800+ zapowiadał już poprzedni rząd tylko tak się zbiegło w czasie, że weszło od stycznia, podczas gdy rząd zmienił się w grudniu


@o__0: No więc mamy tutaj ewidentny sukces koalicji rządzącej, bo to za ich rządów wprowadzone zostało Tuskowe (tj. 800+). Takie są fakty.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski: na razie jest ok ale uczciwą ocenę będzie można wystawić gdzieś na początku lutego 2025, zobaczymy co uchwalą, na razie wqrwia mnie że ciągle chcą robić dobrze deweloperom, nie ma kwoty wolnej i brak reform NFZ który już oficjalnie nie działa a składki coraz wyższe.
  • Odpowiedz
@robert_blaszczykowski generalnie nie będę się wypowiadał bo wyjdę na pisowca pisząc że Kaczyński pokazał się z dobrej strony ale po przesłuchaniu w jednej czy drugiej telewizji wypowiadali się różni komentatorzy i dziennikarze i nie z tv republika xD i generalnie w większości opinie były takie że komisja nie była przygotowana, pokazała się słabo, nie potrafiła zapanować a Kaczyński nie dał się sprowokować i na to w jaki sposób pytania były do niego
  • Odpowiedz
Obietnice były koalicji obywatelskiej. Ona nie rządzi samodzielnie.


@malinq: a kiedy było głosowane te 100 konkretów i kto je uwalił?
Przy okazji takie konkrety jak system rezerwacji i odwołania wizyty u lekarza przez sms, chyba nie wymaga dodatkowej ustawy, a ministrem zdrowia jest Izabela Leszczyna z PO, więc chyba nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
a kiedy było głosowane te 100 konkretów i kto je uwalił?


@Kajtosz: a po co tracić czas na głosowanie czegoś, co nie przejdzie? Poza tym sejm cały czas pracuje. Widocznie koalicja ustaliła inne priorytety.

  • Odpowiedz
W którym miejscu wygrał z komisją?


@robert_blaszczykowski: Akurat w każdym i mówią o tym co więksi dziennikarze. Kaczyński zamienił przesłuchanie w szopkę, nic konkretnego nie powiedział, nie złożył pełnej przysięgi. Jego przesłuchanie nie ma żadnej mocy prawnej, bo komisja nie pomyślała, aby rzucić karakanowi w twarz zwolnieniem z zachowania tajemnicy państwowej podpisanym przez Tuska. Komisja się skompromitowała totalnym nieprzygotowaniem.

Czy tam gdzie gubił się, miotał, plątał w swoich zeznaniach a lekko
  • Odpowiedz