Wpis z mikrobloga

Bartosiak to jest człowiek który zrobi wszystko żeby pokazać slabosc Zachodu i siłę Rosji. Jak można być taką śmierdzącą onucą korzystając z życia w jedynej wolnej cywilizacji na świecie, brzydzę się typem.

ODSTRASZANIE USA ZAWDIODLO!!
Rozumiecie, gdyby czechy zagroziły Polsce, usa oczywiście powie żeby nie atakować polski, ale Pepiki chcą mieć dostęp do morza i atakują. Czy Bartosiak powie że pepiki to idioci? No nie, on to uzna za porażkę odstraszania USA i skupi się na tym żeby wykazać w tej sytuacji słabość USA.

A przypominam ze sytuacja dotyczy Ukrainy, kraju nie należącego do NATO i leżącego po drugiej stronie globu od USA. Sugerując ze USA powinno odstraszyć Rosję od każdego glupiego pomyslu i ataku na jakikolwiek kraj na świecie Bartosiak tak na prawdę pokazuje potęgę USA a nie ich słabość, bo wymaga od nich rzeczy których nikt poważny nie wymagal od jakiegokolwiek kraju w historii świata

Hajlajt tego wywiadu:
-Pani Anno, czy odstraszanie Rosji przez USA okazało się fiaskiem?
-Ale Ukraina nie jest w NATO
-To moze zadam pytanie inaczej
XD
#kanalzero #ukraina #wojna
  • 38
@selflessness: oczywiście że tak. Powiem więcej, dlatego wśród ludzi o małej wiedzy zachod zawsze wydaje się słaby a rosja i chiny silne, bo właśnie na zachodzie mamy wolność informacji, podczas gdy w krajach autorytarnych można mówić tylko o tym że jest zajebiscie.

Niestety tacy ludzie jak bartosiak perfidnie na tym żerują i słuchając go można dojść do wniosku ze taka rosja to jest lepszy kraj od krajów zachodnich, podczas gdy to
Czy ktokolwiek myśli, że gdyby dla USA było kluczowym nie doprowadzenie do ataku na Ukraine to by im się nie udało odstraszyć Rosji?


@Jestem_robotem123: to, że nie chcieli, wynika z tego, że nie mogli i/lub wiązało się to ze zbyt wysokim kosztem/ryzykiem. Więc tak, odstraszanie zawiodło. Mozna teraz po fakcie mówić, że ich celem było gruzowanie ruskiego sprzętu- to nie prawda, bo spodziewali się upadku Ukrainy i nie mieli przygotowanego planu
@Jestem_robotem123: ja sie niestety zgadzam z Bartosiakiem (niestety dla Polski) niz z naiwna wizja Pani Dyner. Amerykanie albo cos knuja albo sa zwyczajnie zbyt slabi, zeby tak jak w Niemczech wyslac swoich zolniezy na pierwsza linie w roli zakladnikow. Powinni stacjonowac w Krajach Baltyckich jak i w Polse w newralgicznych punktach, zeby w razie ataku kacapow na pelnej wejsc z nimi w wojne. Na tym polegaloby realne odstraszanie i pokazanie, ze
@Jestem_robotem123: ale Ukraina dostała zapewnienia w memorandum Budapesztańskim o zapewnieniu integralności więc "na papierze" też miała gwarancję takie jak dzisiaj mamy my w NATO. Bartosiaka często bredzi i używa górnolotnych słów, natomiast trzeba przyznać, że po części ma rację. Polska nagle ma mieć 300k żołnierzy, zamówienia na himarsy, czołgi, samoloty, rakiety dalekiego zasięgu. Po co to wszystko skoro jesteśmy w sojuszu i już wcześniej przekraczaliśmy 2% PKB na zbrojenia - realizowaliśmy
@mrocznapszczola: No ja czytałem memorandum akurat i jakbys go przeczytał to byś wiedział ze wywiązano się z niego. Jedynie rosja się nie wywiązała, ale znowu #!$%@? na zachód xd

Nie porównujmy nato do memorandum bo to nie ta skala. U nas są zagraniczni żołnierze przy granicach którzy nie są tu po to żeby uciekać w razie wojny, juz nie idźmy w takie szurstwa. Oni są tu po to żeby bronić granicy
@Jestem_robotem123: nawet nie chodzi o ilosc jak o rozlokowanie i Bartosiak dokladnie powiedzial gdzie powinni stacjonowac. Chodzi o to, ze Ameryka powinna nadstawic karku bo sa naszym gwarantem bezpieczenstwa a tego nie robia bo realnie sa w stanie prowadzic 1.5 wojny. Szykuje sie wojna USA - Chiny i dla nich wybor Pacyfiku jest oczywisty. Herkules dupa, kiedy ludzi kupa. Lepiej byc realista niz nosic rozowe okulary #pdk

Ja ogolnie sie nie