Wpis z mikrobloga

@zyd_z_pasji: w takich momentach jestem wdzięczna mojej mamie, że nauczyła mnie gotować, bo nic nigdy nie wychodzi niezjadliwe, wręcz przeciwnie- wolę ugotować w domu niż iść do restauracji. Polecam przepisy na YT w formie filmików- nawet pierwszy raz zrobiona pavlova wyszła dzięki łopatologicznemu pokazaniu instrukcji na filmiku
  • Odpowiedz
  • 0
@Zulf Ja jeszcze mam tak, że gdy jestem głodny to ciężko mi z początku odczuć jak bardzo potrawa jest niedobra, więc #!$%@? bo jestem głodny. A na koniec mnie boli brzuch po zjedzeniu tej swojej porażki kulinarnej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@zyd_z_pasji: 90% przepisów ma złe czasy gotowania. Jeżeli uczysz się nowego dania, dobrze jest poczytać kilka przepisów z różnych źródeł te z dłuższymi czasami gotowania raczej będą lepsze. Czas są zaniżane,bo ludzie uciekają jak widzą 2 godziny gotowania, ale dobrego sosu bolognese do spaghetti szybciej nie zrobisz.
  • Odpowiedz
@zyd_z_pasji: nie wiem jak Wy gotujecie, ja ostatnio zrobiłem z 8-10 nowych potraw, w sensie takich których nie robiłem nigdy wcześniej i wszystkie wyszły przynajmniej dobrze, niektóre bardzo. Wiadomo, zdarzały się jakieś drobne niedociągnięcia jak to była za pierwszy razem, ale wszystko było przynajmniej smaczne
  • Odpowiedz