Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć.
Postaram się napisać krótko. Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc, i proszę... Sprawa jest dla mnie poważna - proszę bez złośliwych komentarzy.
Mam brata, który cały spadek po naszych rodzicach wziął dla siebie. Tata nie żyje jednak mama niedawno trafiła do szpitala i jest w ciężkim stanie. Nie funkcjonuje sama. Ze względu na tą sytuację mama potrzebuje stałej specjalistycznej opieki. Brat nie jest skory do pomocy, pomimo dużego spadku, który pokryłby wszystkie koszty nie chce wziąć ani trochę odpowiedzialności i chce zrzucić odpowiedzialność tylko i wyłącznie na mnie - brat zawsze wolał brać aniżeli dawać oraz zawsze był dla mamy "oczkiem w głowie". Mam rodzinę na utrzymaniu oraz kredyt więc ciężko byłoby mi to wszystko związane z mamą załatwić - po prostu nie dałbym rady.

W związku z sytuacją czy są jakieś kwestie prawne lub cokolwiek, które rozwiązały by ta sytuację? Chciałbym się najpierw zorientować zanim podejmę jakieś kroki.

Dziękuję.

#rodzina #spor #pytaniedoeksperta #prawo #wykopradzi



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@magdalena-gaska: @nalot_1 Trzeba prawnika. Zakładam że jest ich tylko dwoje, ojciec zmarł, wspólnota majątkowa, brak testamentu. Matka ma 50%(jej część majątku) a drugie 50% dzieli się na na ich troje, matkę i dwoje dzieci. Spadek należy się każdemu, w sądzie można się zrzec na innego spadkobiercę( za darmo, za spłatą) ale jedna osoba nie może go sobie sama przywłaszczyć. Miałem tak 21 lat temu i raczej się to nie zmieniło
PS.
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @magdalena-gaska @nalot_1 może źle się wyraziłem - wszystko zostało przepisane na brata i jest właścicielem od kilku lat. Orientujeciebsie może co prawnik może z tym zrobić?
@mkorsov do mamy nic nie dociera, ciężko jest z nią się porozumieć.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
·
Idź do prawnika, nie może być tak,że matka przepisała bratu cały majątek i nie ma się nią kto zająć. Jeśli chodzi o spadek to tak w razie śmierci , tak samo się tobie należy po rodzicach, i to,że było za życia przepisane na innego brata to wcale nie znaczy,że tobie się nie należy zachowek. No ale póki mama żyje to nie ma tak,że brat wziął kasę i umywa rączki.