Wpis z mikrobloga

Zaczynam nową pracę i "pracodawca" pozwolił mi sobie samej zamówić nowy laptop. Mam maka. Lepiej zalogować się na swoim icloud id czy utworzyć nowy na maila "pracodawcy" i nie mieszać prywatnych rzeczy? System jest czysty, ale wiadomo, nuż mi każą coś później zainstalowąć, jakieś vpny i inne duperele, a jak zaloguję się na swoim id to chyba będzie cała synchronizacja prywatnych rzeczy.
#pracait #programista15k jeszcze daleko :( #macbook
  • 19
@donalejd: ja mam dwa maki i jestem na obu zalogowany na tym samym iCloudzie tylko po to, by działało automatyczne współdzielenie klawiatury i myszki.

Stoją dwa maki obok siebie, firmowy wpięty do monitora, prywatny na wbudowanym wyświetlaczu. Całą prywatę robię na prywatnym, służbowe na służbowym i wszystko jest elegancko oddzielone, bez widoczności dla firmy.
@donalejd: Ja bym logował się tym samym, ale korzystał z przeglądarki która pozwala na tworzenie profili - ff, chrome, edge i inne. Tak, żeby historia itd Ci się nie mieszały. Safari chyba nie ma takiej opcji.
nie warto komplikować sobie życia na siłę


@glos_zenady: skomplikować to się może jak przypadkiem poufne dane pracodawcy pójdą w chmurę Apple. Oczywiście wszystko zależy od polityki firmy, ale można sobie narobić z tym bigosu. I tak w ogóle to gdzie tu komplikacja?