Wpis z mikrobloga

dlaczego wszyscy mają ból dupy o zwolnienie przez Skype? tak jest wygodniej. serio, nie rozumiem, co w tym złego. wykopki na codzień wolą pracować zdalnie, ale zwolnić kogoś zdalnie już nie można? bo ktoś się poczuje urażony taką formą zwolnienia, albo zacznie płakać? problem z niską samooceną (i atencyjnością) jest raczej po stronie tej dziewczyny...
#dariuszex #giftpol #afera #januszebiznesu #pracbaza #takaprawda
  • 14
  • Odpowiedz
@Balento: nie chodzi o samo zwolnienie via Skype, ale o otoczkę tego i argumenty.
Wyobraź sobie że robisz coś x lat, masz doświadczenie, wiesz co i jak robić żeby pracować efektywnie, powiedzmy budujesz 15 zamków z piasku. Załóżmy optymistycznie bazując na tym co napisał szef tego #!$%@? że pierwszy dzień był szkoleniowy, a drugiego dnia nowy pracownik który ma doświadczenie w budowie zamków z gliny zbudował marne 9 tych z piasku
  • Odpowiedz
  • 9
@Balento problemem jest powód zwolnienia. Pracownik robił coś pierwszy raz w nowym programie gdzie nie miał doświadczenia, którego wielki szef szefów nie wymagał i miał pretensje ze ktoś robi wolniej niż doświadczony pracownik.
Takie to trudne?
  • Odpowiedz
@Balento: Myślę że problem nie tkwi w zwolnieniu w trybie zdalnym, ale o zwolnieniu w stylu "Cooooo proszeeee, zrobiłaś 60% targetu dziennego w drugi dzień pracy, w programie w którym nie masz doświadczenia, co zgłaszałam nam podczas rozmowy o pracę? #!$%@?! Ja nie płacę za naukę, ciesz się że za pierwszy dzień ci zapłaciliśmy, mimo że jesteś na umowie zlecenie, mimo że proponowaliśmy umowę o pracę!". Chociaż mogę się mylić (
  • Odpowiedz
dlaczego wszyscy mają ból dupy o zwolnienie przez Skype? tak jest wygodniej. serio, nie rozumiem, co w tym złego


@Balento: tym bardziej, że to nie żaden zasłużony pracownik, tylko babka, której imienia nawet nie zdążyli jeszcze pewnie zapamiętać xD
  • Odpowiedz
@Balento: ja też nie ogarniam o co cała afera, gość zachowuje się jak buc, to jasne, ale czy on pierwszy? XD
po prostu widzisz plusa dajesz plusa.
i jeszcze robisz z tego memy XD
  • Odpowiedz
@Balento: W Polsce nigdy nie będzie dobrze jak ludzie się godzą na takie rzeczy. Tak samo było nabijanie się ze związków zawodowych, a jak zaczęły się zwolnienia w IT to nagle ratunku.
  • Odpowiedz