Wpis z mikrobloga

Ukraina nas truła używając pestycydów które były używane w UE między 1971 a 2020 rokiem.
Natomiast teraz rolnicy wywalczyli usuniecie:

To m.in. ograniczenie o połowę ilości stosowanych pestycydów do 2030r

Plan zmniejszenia zużycia ilości pestycydów w UE o połowę.

Wyjaśni mi tu gdzie spójność?
Jak można protestować w jednym proteście przeciwko zmniejszeniu zużycia pestycydów a jednocześnie używaniu pestycydów?

Rolnicy wywalczyli używanie glifosatu kolejne 10 lat. Gratulacje.

#pytanie #uniaeuropejska #ukraina #protest #rolnictwo
  • 23
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Przeicęz narracja o wielce szkodliwym jedzeniu z UA to jest rzucona po to aby przestraszeni ludzie popierali protest rolników, a nie dlatego, że ta żywnośc naprawde jest taka szkodliwa.
  • Odpowiedz
Glifosat nie jest rakotwórczy i nie jest zakazany.


@walenty-merkel: A napisałem że jest zakazany w UE? Rolnicy wywalczyli żeby nie był przez kolejne 10 lat. Miał zostać zakazany.
Czy rakotwórczy - Mosanto/Bayer sporo odszkodowań zapłaciły a naukowcy nie potwierdzają ani rakotwórczości ani jej braku.
Natomiast wiele krajów w UE zakazało go u siebie lub mocno ograniczyło - więc dla nich jedzenie z Polski to trucizna bo zawiera nielegalne u nich pestycydy.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: substancje już wycofane nie powrócą, chodzi o to że obecnie dostępne substancje nie będą znikały. Po drugie pracują już intensywnie nad środkiem zastępującym ten złowieszczy glifosat który nie jest jakoś przesadnie stosowany
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Tak przecież jest wszędzie w publicznej dyskusji. Mów dużo, skacz po różnych tematach, nie odnoś się do odpowiedzi. Właśnie po to, by nie dało się dyskutować z debilizmem.

Gdyby Tusk miał rzeczywiście jaja, to rozwiązałby kwestię rolnictwa i tyle by było. No ale koalicja.
  • Odpowiedz
Plan zmniejszenia zużycia ilości pestycydów w UE o połowę.


@masz_fajne_donice: Plan zakładał obniżenie o połowę. Nie do określonej liczby, a o połowę. Obecnie, polscy rolnicy zużywają 4x mniej niż rolnicy holenderscy, prawie 2x mniej niż niemieccy, czy francuscy. W przypadku obniżenia tej liczby o połowę, te przepisy uderzą głównie w naszych rolników, bo np. tacy Holendrowie będą zużywać 2x więcej niż Polacy obecnie.

Jak można protestować w jednym proteście przeciwko zmniejszeniu
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: bo u nas wycofali już większość substancji dostepnych do ochrony i za chwile nie będzie czym chronić, w ostatnich latach wycofują substancje bez jakiś sensownych przyczyn, substancje selektywne, skuteczne itd. w zamian wycofania jednej skutecznej, trzeba zrobić 3-5 zabiegów innymi substancjami, gdzie tu sens i logika?
  • Odpowiedz