Wpis z mikrobloga

Jak dotąd zawsze brałem gołe OC a jedynym kryterium wybory była cena. Teraz zastanawiam się nad jakimś mini/midi assistance z lawetą i pokryciem kosztów naprawy. Co tutaj trzeba wiedzieć? Czy takie ubezpieczenie pokryje np koszt nprawy/wymiany rozrusznika, wymiany akumulatora, elektryki, czy czegoś innego co może unieruchomić samochód? Co jeśli naprawa przekroczy kwotę ubezpieczenia? Czy wówczas mechanik wystawia fakturę na kwotę ubezpieczenia a dopłacam mu resztę?

#oc #ac #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja
#pytanie
  • 6
Najlepiej i najbardziej z tego skorzystasz ;) no offense ale przy starym aucie laweta przydatna jest sam korzystałem kilka razy i oszczędność miałem na plus
@HxRT0301: a te naprawy odpuścić? bo prawdę mówiąc nie chce mi się w ten temat wczytywać a jest w co...

i jeśli w porównywarce pisze

"
Assistance: 75 km PL
Po awarii: Tak
"

to można już na tym polegać i zawsze w razie awarii będę mógł odwieźć samochód do wskazanego przezemnie warsztatu w promieniu 75km?
Zależy o jakie auto się rozchodzi bo jeśli jest to np. jakiś stary citroen C6 czy coś innego wartościowego to tak ale jak mówimy o Megane 2 czy innym leciwym aucie to nawet bym się nie zagłebiał w to... Zazwyczaj masz do wyboru warsztaty wskazane przez ubezpieczyciela, chyba, że w tym przypadku jest inaczej