Wpis z mikrobloga

imo ta niekorzystna przewaga w statystykach wynika z tego, że jak chłop trochę poćwiczy na siłowni to zaraz BMI leci ponad normę


@mlodygustaw: Nie, nie wynika z tego. Max 11% męzczyzn ćwiczy na silowni. Z czego większość nie osiąga niewiadomo-jakiej muskulatury. Zresztą, otwórz oczy, widac jak na dłoni, że kobiety duzo bardziej dbają o sylwetkę.
A ten wasz śmiszny wykres z okcupid "kobiety oceniają 80% mężczyzn poniżej przeciętnej" pochodzi z tego samego źródła, co "80% mężczyzn uderza do 10% kobiet", ale o tym to niedobra mówić xD


@drobne_na_taryfe: #!$%@? od rzetelności wykopu, OkCupid z tego co kojarzę to był portal założony przez matematyków i wydaje się, że nie byl jakimś bardzo dennym źródłem statystyk dotyczacych populacji swoich userów.

Czy proba jest dobra do wnioskowania o populacji
i ja sobie tego ich bloga z zainteresowaniem czytałam, ale poważne wnioskowanie na jego podstawie o współczesnej polskiej rzeczywistości, choćby ze względu na skład etniczny próby to trochę xD


@drobne_na_taryfe: Może różnimy się od ich klienteli. Może nie. Były kiedyś międzynarodowe badania nad wpływem pokazania produktów różnych firm na reakcje kobiet i mężczyzn zdaje się, na profile randkowe przeciwnej płci.

Co się okazało, owszem, jakieś różnice były między USA a Polską,