Wpis z mikrobloga

#wegetarianizm #niewegetarianizm #bekazwegetarian

Our study has shown that Austrian adults who consume a vegetarian diet are less healthy (in terms of cancer, allergies, and mental health disorders), have a lower quality of life, and also require more medical treatment. Therefore, a continued strong public health program for Austria is required in order to reduce the health risk due to nutritional factors. Moreover, our results emphasize the necessity of further studies in Austria, for a more in-depth analysis of the health effects of different dietary habits.


źródło: http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0088278#abstract0
  • 30
@chapeaunoir: nie widze tu obrazy, raczej stwierdzenie faktu

Poprosilem o badania naukowe, bo sie zaoferowales ze mi podeslesz, a teraz sie rzucasz ze o to poprosilem.

dieta bogata w warzywa i owoce


A to sie rowna diecie bezmiesnej?

Ja sie wcale na Ciebie nie rzucam, to Ty tutaj wyskoczyles jak Filip z konopi probujac obalic naukowy artykul nawet go nie czytajac (w pierwszym poscie obalilem wszystkie Twoje 5 argumentow)

Te swoje
@chapeaunoir:

@chapeaunoir: czytasz chociaz linki ktore wklejasz? XD

Naglowek:

Eating more fruit and vegetables has only a modest effect on protecting against cancer, a study into the link between diet and disease has found.


Poza tym nie ma tu nic o diecie wegetarianskiej, ani o odrzuceniu miesa z diety
@chapeaunoir:

Dieta bogata w warzywa i owoce zmniejsza szanse na nowotwór


A od kiedy "dieta bogata w warzywa" jest równoznaczna z nie jedzeniem mięsa?

Poza tym zabawne, że osoba która najwięcej wyzywa, sama udaje największą ofiarę. Oto te merytoryczne wpisy @chapeaunoir:

zapatrzony w siebie debil


http://www.wykop.pl/wpis/7174668/dzisiaj-obejrze-sobie-z-zonka/#comment-16867550

To ty głupi pseudointeligencie


http://www.wykop.pl/wpis/7174668/dzisiaj-obejrze-sobie-z-zonka/#comment-16868676

A, i nie zapominajmy jak wyzwałeś pewien #rozowypasek na mikro od idiotek, za co dostałeś ostrzeżenie od moderacji.
@Kacc: sorry ale każdemu normalnemu wystarczyłby te linki stron oficjalnych organizacji gdzie powołują się na badania światowych resortów dlatego śmieszy mnie męczenie o te źródła, które już ci podałem.

A to sie rowna diecie bezmiesnej?


nie, ale jest bliżej diety wegetariańskiej niż bogatej w mięso. Wszystkie diety po podsumowaniu zapewne dadzą podobną sumę.

Ja sie wcale na Ciebie nie rzucam, to Ty tutaj wyskoczyles jak Filip z konopi probujac obalic naukowy
@chapeaunoir:

Jeszcze bardziej przeszukaj moje wpisy


Każdy może sobie wejść w twoje wpisy i sam poczytać te mądrości.

A co to ma do rzeczy? Wniosek jest taki, że warzywa i owoce pomagają w walce z rakiem.


Nawet jeśli, to nie ma to nic wspólnego z wegetarianizmem i rezygnowaniem z jedzenia mięsa. Bo tak się składa, że osoby jedzące mięso jedzą też produkty roślinne. Jedyną osobą rezygnującą całkiem z pewnej grupy produktów
@chapeaunoir: ale dyskusja jest o diecie wegetarianskiej, ktorej glownym zalozeniem jest nie jedzenie miesa. Mam nadzieje, ze wiesz, ze ludzie jedzacy mieso jedza tez warzywa i owoce? Nie popiera, jedzenia samego miesa, ani nie jedzenia go w ogole. Jak udowodnilo to badanie naukowe Austriakow jak i te ktore Ty zalinkowales (Boze, co za strzal w stope) najlepszym rozwiazaniem jest ZBILANSOWANA dieta (a odrzucanie miesa ze zbilansowaniem nie ma nic wspolnego)
@Niepotrzebne_plus18: ale zobacz na te badania;

-wege 4,8%

-mięso + warzywa 3.3%

-mięso mięso 1.8%

Gdzie tu logika? Nauka tego nie potwierdza dlatego te "badanie" to syf i pisałem to już 20 razy.

Każdy może sobie wejść w twoje wpisy i sam poczytać.


Szukaj więcej, na pewno na 2k komentarzy gdzieś miałem gorszy humor, co z tego, ze 95% komentarzy jest kompletnie w innym tonie. Mocna argumentacja... :)

@Kacc: ale
@chapeaunoir: nie potrafisz nawet z jednej tabelki poprawnie danych przytoczyc. Linkowania do jakichs prowegetarianskich stron o zerowej wartosci naukowej nawet nie skomentuje, dla mnie EOT, tylko mnie upewniles w przekonaniu ze wegetarianie sa jedna z najbardziej zacietrzewionych grup spolecznych
@Kacc: hahaha jak zwykle :)

nie potrafisz nawet z jednej tabelki poprawnie danych przytoczyc.


http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comment_wS04BAMEr2WTZbDeMfnWFSeqDa8gv0B5.jpg

wege


miesna bogata w warzywa i owoce


miesna zrownowazona


miesna głowna

Co źle zrozumiałem?

Linkowania do jakichs prowegetarianskich stron o zerowej wartosci naukowej nawet nie skomentuje,


Które to strony?

Cancer Epidemiology Biomarkers & Prevention


?

A może

Physicians Committee for Responsible Medicine


? (oparta na "4. Phillips RL. Role of lifestyle and dietary habits in risk