Wpis z mikrobloga

#wegetarianizm #niewegetarianizm #bekazwegetarian

Our study has shown that Austrian adults who consume a vegetarian diet are less healthy (in terms of cancer, allergies, and mental health disorders), have a lower quality of life, and also require more medical treatment. Therefore, a continued strong public health program for Austria is required in order to reduce the health risk due to nutritional factors. Moreover, our results emphasize the necessity of further studies in Austria, for a more in-depth analysis of the health effects of different dietary habits.


źródło: http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0088278#abstract0
  • 30
Kopiuje mój komentarz bo te badania to postronne gówno.

Badanie jest gówno wartę bo:


1.Robione wśród małej ilości osób (ile osób mogło mieć raka wśród 1200 badanych? 1? 2? 3? Kompletny przypadek)

2. Zazwyczaj w takich badaniach wegetarianizm = weganizm

3. Weganami są często anorektyczne małolaty nie mające pojęcia o kontrolowaniu witamin. Nie ma to nic wspólnego ze zdrowotnością diety.

4. Wegetarianie są zazwyczaj inteligentniejsi (potwierdzone badaniami) przez co ich komfort psychiczny
@chapeaunoir: 1. nie skomentuję

2 i 3. jakbyś przeczytał metody badania, to byś wiedział jak podzielono badanych

4 i 5.

All vegetarians were categorized according to their sex, age (in age-groups spanning 5 years, e.g. 20- to 24-year-olds), and socioeconomic status (SES)


więc Twój argument o inteligencji wegan/wegetarian/whatever jest inwalidą, bo zostało to uwzględnione
@Kacc: ok, nie spojrzałem teraz na dokładny artykuł tylko czytałem kilka dni temu okrojony na jakimś onecie czy coś. Było wrzucane na wykop.

Więc tak, patrze na te tabelki i nie rozumiem o co cały szum. W dużej większości wegetarianie wszelkiej maści jak i miesożercy mają prawie identyczny procent zachorowań. W niektórych wegetarianie mniejszy w niektórych mięsożercy. Wszystko waha się w bardzo małych granicach. Tak naprawdę to chyba dieta bogata w
@chapeaunoir:

Badanie jest bez sensu bo na te wyniki mogło mieć wpływ naprawdę wiele czynników i nie jest wcale jakimś przełomowe bo nic ciekawego z niego nie wynika.


właśnie na tym polega badanie naukowe i dlatego bierze się do niego dużo osób, żeby takie przypadkowe czynniki wykluczyć.

W dużej większości wegetarianie wszelkiej maści jak i miesożercy mają prawie identyczny procent zachorowań. W niektórych wegetarianie mniejszy w niektórych mięsożercy. Wszystko waha się
Kacc - @chapeaunoir: 


 Badanie jest bez sensu bo na te wyniki mogło mieć wpływ napr...

źródło: comment_wS04BAMEr2WTZbDeMfnWFSeqDa8gv0B5.jpg

Pobierz
@Kacc: 1300 osób to nie jest duża ilość osób do badania zachorowań na raka. Może to być kompletny przypadek.

Wiele osób już chorych mogła przejść na dietę bezmięsną z powodów zdrowotnych:

"Jak wynika z raportu Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem (AICR), jedną trzecią wszystkich przypadków raka wywołuje nieprawidłowa dieta, a ponad 40% zachorowań można by uniknąć, zmieniając styl życia oraz wzbogacając naszą codzienną dietę w substancje antynowotworowe. Substancje te znajdziemy, miedzy
@chapeaunoir: >Należy przyjąć zasadę, by jeść wszystko, ale we właściwych proporcjach.

Czyli potwierdza sie, ze odrzucenie jednego z fundamentow zywienia czyli miesa nie pomaga w walce z nowotworem
@Kacc: ale daj cały cytat :)

Należy przyjąć zasadę, by jeść wszystko, ale we właściwych proporcjach. Jadłospis musi być prawidłowo zbilansowany pod względem makro składników (czyli węglowodanów, tłuszczy i białek) i mikro składników (czyli mikroelementów i witamin).


Chodzi o odpowiednie witaminy a w wegetarianizmie (z nabiałem) znajdziesz wszystkie potrzebne składniki. Zresztą zbilansowana dieta mięso + owoce i warzywa ma prawie taki sam procent zachorowań. Sam potwierdzasz, że te badania są do
@chapeaunoir: poprosze wyniki NAUKOWYCH badan, tylko nie ze strony wegetarianie.pl

@Niepotrzebne_plus18: z checia jeszcze popatrze jak sie mota ze swoja opinia. Wegetarianie tacy nowoczesni, tacy inteligentni, a jak przyjdzie do dyskusji na ich temat to sa bardziej zasciankowi niz moja babcia
@Niepotrzebne_plus18: hahah jakie argumenty? To ja je podaje. Dieta bogata w warzywa i owoce zmniejsza szanse na nowotwór i jest to potwierdzone naukowe. Śledzę ten tag więc się tutaj udzielam i jeszcze nie otrzymałem argumentu, którego w prosty sposób nie obaliłem. Ale skoro je masz... To proszę wymienić.

@chapeaunoir: poprosze wyniki NAUKOWYCH badan, tylko nie ze strony wegetarianie.pl


Podałem ci strony Krajowego Rejestru Nowotworów i Centrum Medycznego. Nadal "zaściankowa babcio"
Wegetarianie tacy nowoczesni, tacy inteligentni, a jak przyjdzie do dyskusji na ich temat to sa bardziej zasciankowi niz moja babcia


@Kacc: tutaj obrażasz mnie w dyskretny sposób, nie wiem dlaczego ale zapewne tak wypada na wykopie.