Wpis z mikrobloga

#raportzpanstwasrodka
UPDATE ( kolejny bo mnie bardzo bawi ta historia:)
do slynnych lat pracy i szwajcarskich emerytur Muminow
Bylo juz :
- 35 lat pracy pani Muminowej
- 25 lat pracy w Anglii ( juz kilkakrotnie bylo zmieniane ze tylko 17 lat pobytu a nie samej pracy
- 20 lat pracy w Anglii ( jak wyzej)
- wiekszosc lat przepracowanych w Szwajcarii ( ja nie bardzo wiem jak 2 lata pracy w Szwajcarii jest wieksza wartoscia nominalna od 17 lat w Anglii??? )
- 6 lat pracy w Szwajcarii ( kiedy Filip mowil u siebie ze byli 2 lata a on z Muminem pracowali w Niemczech bo nie ogarniali jezyka )
No i wczoraj na lajcie pojawila nowa wersja lat pracy w zawodzie krawcowej
- 32 lata pracy jako krawcowa z czego krotko w PL zaraz po skonczeniu szkoly a reszta za granica
No ja to za bystry nie jestem ale jakos nie moge ogarnac gdzie Muminowej zagubilo sie 12 lat pracy i wogole zycia. No bo mozna sie pomylic o rok czy dwa ale 12 lat zgubic to juz za duzo jak na moje rozumienie swiata .
No ale pewnie to nie jest ostateczna wersja tej historii i moze wkrotce bede musial robic kolejny update :(
  • 6
@Nightshift_: oni chyba w UK siedzieli na benefitach, gdy filipek chodził do szkoły specjalnej (mumin zrozumiał z tego KOLEDŹ i powtarza) a jak im przestały przysługiwać to uciekli do szwajcarii.
Od ich opowieści o emeryturach to już mnie bardziej przekonuje ta historia związana z filipkiem

https://wykop.pl/wpis/74085107/filip-suchodolski-nieslubny-syn-majora-suchodolski
@Nightshift_: @jesionka123 @Vendigoo
Filip urodził się w, 2001 roku
Przyjechał tak naprawdę w wieku 4-5lat lat do UK czyli 2005/2006
Rynek pracy dla Polaków w uk został otworzony w drugiej połowie 2004
Byli w UK do covidu
Filip pracował w Niemczech po wyjeździe z uk.
Locdiwn w 2020 w uk był bardzo restrykcyjny. Mało kto miał pracę
W Niemczech było bardzo liberalnie
Następnie szwajcaria
Oni byli w uk max 14 -