Wpis z mikrobloga

#gielda Może ktoś już to rozpracował, jak to jest z tym #pit38 i Pit-ZG? Handlowałem na #xtb na Nasdaqu na koncie dolarowym, jakiś zysk jest, i dostałem od nich Pit-8c gdzie cały handel jest w pozycjach 23 i 24. Kwoty te zostały przerzucone do pita-38, który został wstępnie wypełniony na stronie epity-gov, w rubrykach jak dla giełdy polskiej tj pozycje 20 i 21 a nie do poz 22 i 23. Przeklikałem dostępne opcje i widzę że system epit-gov pozwala na Pit-ZG jak się wpisze przychody zagraniczne w poz 22 i 23, ale to by zdublowało mi przychody i koszty z tymi z poz 20 i 21 w więc i podatek. Mam więc pytanie czy w takim przypadku Pit-ZG nie trzeba składać jak się dostaje Pit-8c pomimo handlu na giełdach zagranicznych i to w walucie innej niż polski złoty??
  • 2
@fajny_gosciu: tak, pit-8c ogranicza komplikacje i bawienie się z pit-zg, przepisujesz tylko to co masz na pit-8c i elo. Wg niektórych interpretacji to nawet bez pit-8c i tak nie składa się pit-zg dla giełdy. A nawet jak już się składa pit-zg, to uj wie czy powinien być na kraj giełdy czy na kraj spółki którą się handlowało. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)