Wpis z mikrobloga

@Arakello:
Odpisałem, lecz wątek, w którym do mnie napisałeś został (chyba) usunięty, dlatego przeklejam odpowiedź tu, skoro już napisałem.

w pierwszym pisząc prorosyjską narrację


@Arakello: Czy dobrze rozumiem Twój punkt widzenia, że jeśli fakty wpisują się "w prorosyjską narrację" to nie wolno o nich mówić, ani brać ich pod uwagę?

rosyjskojęzyczni ukraińcy witali orków z otwartymi ramionami?


A to zależy którzy Ukraińcy – oczywiście były takie osoby. Analogicznie jak US Army pokazywała obrazki, na których Irakijczycy witają żołnierzy-wyzwolicieli, tak Kreml pokazuje takie obrazki w mediach wewnętrznych (główna różnica polega na tym, że amerykańskie media obejmują cały blok zachodni, a propaganda rosyjska trafia na podatny grunt właściwie tylko w Rosji).

Btw jakie osoby z Ukraińskiego rządu planują dać mu odznaczenia?


Jeszcze nie planują, ponieważ trwa wojna. Natomiast w rządzie Ukraińskim panuje zgodność co do tego, że jeśli chodzi o prywatne podmioty to SpaceX zapewnia od samego początku inwazji największe i absolutnie kluczowe dla defensywy wsparcie.

Dostanie order za wyłączenie starlinka przy próbie kontrofensywy


Starlink to nie broń ofensywna. Analogicznie jak Pentagon musi każdorazowo akceptować cele dla amerykańskich rakiet dalekiego zasięgu i Ukraina nie może nimi razić celów na terenie Rosji. Gdyby taka rakieta została, wbrew umowie z USA, wystrzelona w cel na terenie Rosji to zapewne Pentagon też by ją "wyłączył" – wtedy też byś pisał, że Pentagon to ruskie onuce? Musk nie chce się przyczynić do eskalacji i ma ku temu bardzo poważne powody, o których zresztą otwarcie mówi. Zresztą, z tych samych powodów nie ma np. amerykańskiego lotniskowca na Morzu Czarnym. Polecam zapoznać się z terminem drabiny eskalacyjnej.

Co do tej pomocy to przypadkiem nie było też tak, że wielka pomoc od lelona była w sporej części za pieniądze amerykańskich podatników?


Nie, po prostu dałeś się ogłupić nagłówkami jak dziecko. Ale cóż, weryfikacja informacji i źródeł już nigdy nie będzie łatwiejsza, więc niestety, jeśli nie umiesz tego robić dziś to prawdopodobnie już nie nadrobisz, więc pozostają Ci nagłówki. Pytanie tylko czy dasz sobie na tych nagłówkach zbudować cały światopogląd, czy jednak zachowasz w sobie jakiś komponent krytycznego spojrzenia na świat. Pozdrawiam.

#elonmusk
  • Odpowiedz