Wpis z mikrobloga

opisałeś 90% użytkowników iPhonów xD ok przepraszam, userów iPhonów xDD


@Shaggy_dg: to wejdź sobie na sekcję komentarzy w dowolnym portalu technologicznym i zobacz czy więcej jest plucia na androidziarzy czy iphoniarzy. Dostaniesz dysonansu poznawczego xd
  • Odpowiedz
@lukiboss

to to jest pół biedy, znam iphonowca, którego jak zapytałeś o godzinę to Ci mówił "czekaj, już sprawdzam na moim IPHONIE" miał zrobić zdjęcie to "już robię moim IPHONEM"... no patologia umysłowa


Iphonowiec jak w tych reklamach leków, gdzie ktoś mówi, że go coś boli, na co ten drugi radzi mu, żeby wziął Nurofen Extra 3000 Strong Plus Forte Magnez i w dalszej części reklamy obaj używają tej zawiłej nazwy, jakby
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: ale mówisz o analogii "adidasów", więc ja precyzuję Twoją analogię, bo adidasy wzięły swoją nazwę od nazwy firmy produkującej buty, a analogicznie stało się to np. z "kercherem", którego używamy naprzemiennie z myjką ciśnieniową i "boschem", którego używamy naprzemiennie z flexem, szlifierką kątową, jak zwał tak zwał. Nie ma firmy wśród smartfonów, która stała się nazwą dla ogółu produktów różnych marek. Nikt na smartfona z firmy Samsung nie mówi "ajfon".
  • Odpowiedz
@quercy: ja też nigdy nie mówiłem o analogi, a tylko o tym że w moim środowisku na buty sportowe mówi się adidasy, a na smartphones mówi się iphony. Dla mnie to jest naturalne i nie ma tutaj ani grama pychy czy dumy. Tak to wszło do naszego (mojego i znajomych) słownika.
  • Odpowiedz
@quercy: a czy ja powiedziałem że iPhone stanie się telefonem? Ja tylko powiedziałem że u nas tak się mówi i nie jest to powodem tego że chcemy się pokazać, tak weszło to do naszej mowy, tak jak 8 lat temu coś było kotem. Czy to oznaczało że nowe Ferrari jest kotem? Nie. Tak się mówiło.

Jeśli większość osób podłapie Twoje nazywanie krowy słowem koń to jest szansa że za 100 lat
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: a u większości ludzi to wygląda tak, że ktoś kto kupi produkt Apple zmienia słownictwo i staje się zjebem, więc raczej nie wróże wam świetlanej przyszłości ze zmienianiem smarfonów na ajfony.
A moja główna odpowiedź była do gościa, który powiedział, że smartfon jest analogią adidasów, gdzie zrobił błąd. Bo słowo "smartphone" nie wzięło się od nazwy producenta. Analogią jest bosch czy kercher.
  • Odpowiedz
to widocznie znasz jedną osobę posiadającą iPhona, oni tak wszyscy mówią. Nie ma laptopa jest mac, nie ma telefonu/smartphona jest iPhone. O zegarku zapomnij, jest Apple watch (w tym wypadku dodają firmę)


@ziiemniiak: U mnie za nazwę laptopa robi "komp", za nazwę telefonu to zależy ale z różową czy jakimiś bliższymi przyjaciółmi to zazwyczaj są srajfony grane, poza tym po prostu telefon, a apple watcha nazywam zegarkiem xD Ale jak dla
  • Odpowiedz
@lukiboss: ciekawe czy mamy wspólnego znajomego, czy jest ich zdecydowanie więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) typ kilka lat temu miał iphona 4 i mówił do mnie na studiach "podaj mi mojego ajfona" a ja miałem taką żenade w głowie że masakra :D sam używam słowa telefon, laptop, zegarek, niezależnie od producenta. a już mnie rozwalają ludzie którzy nawet na samsungi mówią ajfony jako zamiennk słowa telefon xDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik: no niefortunnie :D dlatego przeszło to już u nas do normalności. chciałem z OPem się tykotym podzielić, że czasem ktoś się nie chwali, tylko po prostu nie zdaje sobie sprawy ze kogoś dupa piecze :D

Tu jest połowa urządzeń apple w mojej rodzinie, lista jest crolowalna, nie chciałbym udostępniać wszystkiego, nie mówimy czy widziałaś moje słuchawki? tylko czy widziałaś moje airpodsy? nie wiem dlaczego, tak po prostu jest :D
zenonzchorzowa1 - @ZielonyRozpustnik: no niefortunnie :D  dlatego przeszło to już u n...

źródło: Screenshot 2024-03-14 at 12.09.39

Pobierz
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1 a to ja o swoim tez czesto mowie iphone xd ale to raczej jak zwracam sie do zony w sensie „ajfon ci dzwoni” czy cos takiego xd na maca tez mowie macbook ale to raczej doatego, ze mam dwa laptopy z windowsem i maca wiec zeby to jakos rozroznic - przynies mi macbooka ale w zyciu nie przyszloby mi do glowy ze moze to zostac odebrane jako przechwalka xD
  • Odpowiedz
@quercy: kolego nie użyłem słowa analogia, powiedziałem że dla mnie jest to tak jak się mówi na adidasy wszystkie sportowe buty, tak ja na telefon mówię ajfon. Jeśli tak bardzo Ci zależy to tak, bosh i boska to lepsza analogia, niż telefon i ajfon, ale ludzie tak używają tego określenia, na telefon mówią ajfon, tak samo jak na buty sportowe adidasy. nie wiem dlaczego podważasz to ze ktoś tak nie mówi,
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: ja #!$%@?, ale mój pierwotny komentarz nie był do ciebie, a typ w nim użył słowa analogia. I użył tego słowa w błędny sposób, więc go poprawiłem.
Mów sobie jak chcesz, mam #!$%@?, ale jak robisz jakiś błąd językowy czy logiczny - będzie ci to wytykane.
  • Odpowiedz