Wpis z mikrobloga

Planuję przesiadkę z mojego gruza do nowego samochodu i zastanawiam się między nowymi: Lexusem ES300h a vw golfem. Lexusem na jeździe próbnej jechało się dużo przyjemniej. Wygodny, duży, bardzo ale to bardzo cichy w środku. Mega doświadczenie. Vw też fajnie, ale mniej komfortowo (bardziej czułem nierówności na drodze, gorzej się robi zakręty). Obawiam się tylko, czy lexus nie będzie za duży do miasta. Czy ma ktoś może ten samochód i jest w stanie mi przybliżyć, jak wygląda kwestia codziennego używania? Są problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania w galeriach itd? #lexus #samochody #motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
  • 1
@eskejper: wstrzymuję się do końca wakacji/roku, bo będę przeprowadzał się do kupionego domu i garaż będę miał tylko dla siebie. Teraz mam wspólny garaż w bloku i trochę się boję. Nie wiem natomiast czy kupować lexusa czy panamerę. Panamera jest wypasiona wewnątrz, ale brać taką furę, żeby pojechać na siłownię trzy razy w tygodniu i na zakupy? XDDDDD Nad jeszcze jakimś samochodem się zastanawiasz poza lexusem?
  • Odpowiedz
@lagomorph: Mam ograniczony budżet czyli max 200-230k więc szaleć za bardzo nie mogę. Lexus ES mnie zachwycił po prostu, jeździłem nim już dwa razy, jest cudowny. Skrzynia e-CVT jest mistrzowska - cicho, komfortowo.

Chciałbym jeszcze sprawdzić Mazde 3 lub Mazde 6 bo mi się z zewnątrz bardzo podoba. Może jeszcze CX30. Mam na oku jeszcze Volvo XC40, lub Volvo S60/S90 ale te są już poza moim budżetem mocno. Kusi mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@eskejper: strasznie kradną u mnie w okolicy. Znajomemu z podobnego parkingu ukradli mercedesa za około 300 tysięcy. Cała akcja zajęła złodziejom około minutę. Nie chce mi się potem szarpać z policją i ubezpieczycielem, a w samochodzie mam istotne dla mnie rzeczy (nic wielkiego, ale nie chciałoby mi się znowu wszystkiego organizować)
  • Odpowiedz
  • 0
@eskejper: dość dobrze stoję finansowo, byłbym skłonny wydać tyle na samochód. Tylko tutaj rodzi się zasadnicze pytanie: czy warto? Miałem jazdy próbne samochodami za 500k i w górę, ale w sumie lexusem za 230k jeździ mi się lepiej xD tylko ta panamera jest konkurencją dla lexusa, stąd zastanowienie
  • Odpowiedz