Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czesc mirki
pytanie dotyczy #motoryzacja i #leasing otóż mam auto w wynajmie na rok, niedawno podczas mycia okazało się, że mam przeorany zderzak z przodu, na tyle, że zdarta jest struktura i na pewno samo malowanie tego nie przykryje. Auto ma pełny pakiet ubezpieczenia w racie leasingu z fransczyzna 500 zł.
Pytanie co z tym zrobic? Zglosic na AC, że się uszkodzilo i nie wiem kto i jak i kiedy? Moge tak zrobić i bez gadania to naprawią? Jakieś konsekwencje to niesie za soba? W umowie nie ma nic o zwiększaniu raty po szkodzie (jesty tylko w przypadku podwyżki stóp).

Nigdy wczesniej nie zgłaszałem szkody z AC.
Mogę to olać i zobaczyc czy leasingodawca się dowali przy zwrocie (pewnie sie dowali, ale ile takie uszkodzenie moze mnie kosztowac? wiecej niz te 500 zł?). Byc moze odkupie auto pod koniec roku ale to zalezy jak mi je wycenią.

Dziękuje z góry za pomoc
#motoryzacja #samochody #auta #leasing #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
bez gadania to naprawią?


oczywiście

Jakieś konsekwencje to niesie za soba?


@mirko_anonim: być może stracisz zniżki jak ubezpieczenie jest na ciebie, ale np. jak ja miałem leasing to było na leasingodawce i nic mnie nie obchodziło. Musiałbyś też sprawdzić umowę czy nie musisz pokryć np. 1000zł każdej szkody
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przy udziale własnym 500zł, a lakierowaniu elementu od 700-800zł rozważałbym zrobienie tego po cichu we własnym zakresie. Przy okazji będziesz miał czystą historię AC, ale nie wiem czy w najmie jest na Twoje, czy wynajmującego dane.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): W polisie wpisany jest bank, nie ma tam moich danych, w umowie jest kara za naprawę poza ASO (2000 zł).
I to tak naprawdę byłaby pierdoła, bo rysy są 3, z tego dwie pewnie do spolerowania, jedna niestety grubsza, na tyle, że podkład nawet zerwany i jest wgłębienie a ma jakieś 2cm. Pierdoła gdyby to było moje auto, ale nie chce by przy zwrocie mi dowalili za
  • Odpowiedz