Wpis z mikrobloga

Weź też pod uwagę, że spora część społeczeństwa to troglodyci którzy jeszcze sami się będą wyrywali na front. IMO o przywileju służby zastępczej wie tak niewiele osób, że nikt tego blokował nie będzie, no ale wiadomo, może być różnie.


@Zgrywajac_twardziela: Wszystko zależy jak to będzie zrobione. Jeśli puszczą tekst typu polska powinna pomóc ukrainie to uważam, że większość polaków powie, że nie bo nie czuje obecnie realnego zagrożenia ze strony rosji.
@flytying: Jak w tym wieku i z takim wykształeceniem zadajesz takie pytania na wykopku i dajesz się podpuszczać nastolatkom to beka z Ciebie typie xD

W teorii wygląda to tak:
Na początek aktywne wojsko plus mobilizacja całej rezerwy, to daje już spore ilości wojska.
W międzyczasie nabór na szkolenie dla wszystkich ochotników i pobór osób które cokolwiek miały wspólnego z wojskiem albo są gdzieś tam odnotowani jako fani militariów itp. W
@flytying: Zawsze mnie śmieszy takie życzeniowe myślenie tj. że jak ja pracuję w LOGISTYCE to będę w łączności a jak jestem INFORMATYKIEM to będę sterował dronem w ciepłym sztabie z herbatką pod ręką.

Sam Bartosiak się wypowiadał na ten temat, u nas jest to wszystko na śrubki i taśmy posklejane i jak się faktycznie zacznie wojenny chaos to nikt tak logicznie nie będzie rozkminiał bo brak ku temu jakiegokolwiek planu czy
Sam Bartosiak się wypowiadał na ten temat, u nas jest to wszystko na śrubki i taśmy posklejane i jak się faktycznie zacznie wojenny chaos to nikt tak logicznie nie będzie rozkminiał bo brak ku temu jakiegokolwiek planu czy procedur.


@Dietetyq: no tak bo stworzenie powiedzmy "cyberarmii" składającej się z kuców i inżynierów to nie jest aż tak prosta sprawa jak wzięcie jakiegoś janusza do woja, danie mu postrzelać trochę pif paf,
no tak bo stworzenie powiedzmy "cyberarmii" składającej się z kuców i inżynierów to nie jest aż tak prosta sprawa jak wzięcie jakiegoś janusza do woja, danie mu postrzelać trochę pif paf, i żeby pobiegał na poligonie.


@janciopan: przecież Polska już ma cyberwojsko i ono działa bardzo dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡) Dzięki temu masz m.in. nieprzerwany dostęp do internetu oraz instytucji państwowych. Podobno średnia dobowa skala
przecież Polska już ma cyberwojsko i ono działa bardzo dobrze ( ͡ ͜ʖ ͡)


@BlogoslawionyTwarozyc: heheszki heheszkami ale moja matka zna duzo osob które poszły do wojska zawodowego i obraz który słyszy jest fatalny. Wiadomo, że ludzie idą do woja bo ciepła posadka i nie jest to elita ani intelektualna ani fizyczno-sprawnościowa.

I teraz polska deklaruje, że ma ileśtam tysięcy armii zawodowej a jak wyślą ją
Zwykła ciekawość po prostu, złapałem wątek tutaj i tak zacząłem się zastanawiać


@gregory_adyrolf: zasadniczo poważnie ranni żołnierze i tak trafiają do normalnych szpitali więc to nie jest tak, że nagle zgarniają wszystkich medyków i pakują ich pod brezentowe namioty. Co innego, gdyby Polska prowadziła operacje wojskowe w jakichś słabo rozwiniętych regionach. Wtedy trzeba byłoby zorganizować wszystko na miejscu, tak jak robią to Amerykanie w trakcie swoich wojen zagranicznych.
@NieBojeSieMinusow: jest to częściowa odklejka bo faktem jest, że rosja się nauczyła dość sporo na wojnie z ukrainą i dzieje się rzecz niestety zła czyli rosja nie słabnie realnie a się wzmacnia, wzmacnia się bo ich gospodarka przestawiła się w tryb wojenny i zaciśnili sojusz z chinami który osłabił ich niezależność ale ich wzmocnił "militarnie".

Dlatego jest źle i dlatego europa reaguje.

Sankcje nic nie dały, bierność europy i wysyłanie amunicji
heheszki heheszkami ale moja matka zna duzo osob które poszły do wojska zawodowego i obraz który słyszy jest fatalny. Wiadomo, że ludzie idą do woja bo ciepła posadka i nie jest to elita ani intelektualna ani fizyczno-sprawnościowa.


@janciopan: myślę, że to mocno zależy od miejsca i rodzaju służby. Ja znam paru zawodowych wojskowych i są wśród nich zarówno zajawkowicze, którzy wojsko uwielbiają i uważają, że jest naprawdę spoko (ale to są
Oczywiście, że nie jest idealnie, ale to trzeba zmienić, a nie od razu się poddawać. Duży plus, że odeszli od władzy pisowcy. Jest szansa na rozwodnienie betonu i awansy dla ludzi z kompetencjami. Jednocześnie trzeba pamiętać, że wojsko to wojsko. Muszą być procedury i dyscyplina. To nigdy nie będzie dobre miejsce dla wolnych duchów i poetów-marzycieli. Aczkolwiek trzeba robić wszystko, żeby dobrzy żołnierze nie musieli dokonywać dramatycznych wyborów i odchodzić.


@BlogoslawionyTwarozyc:
Dziękuję Wam wszystkim za opinie i wypowiedzi - jestem przerażony jak bardzo odmienne są zdania na ten temat. Dlatego, aby utrzymać poziom oraz ciągłość informacji to zakładam tag #codziennewku i chciałbym prosić o to aby trolle trochę dały na luz