Wpis z mikrobloga

kupiłem sobie T400 #thinkpad po to by go #!$%@?ć jakimiś librebootami i innymi planami 9 a się okazało że za psi #!$%@? (bo 45€) dostałem taką o to specke xD. Aż żal go #!$%@?ć, pokocham go i wychowam jak własne i zostawie go do kolekcji. W dodatku zasilacz i port SD na PCCARD
Nooleus - kupiłem sobie T400 #thinkpad po to by go #!$%@?ć jakimiś librebootami i inn...

źródło: 47coIA6

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@G06DbT: wykop taki polski a sie zgodziłeś by wykop dzielił twoje dane z +800 partnerami z czego jakaś większość z nich to chinole lub ameryka
  • Odpowiedz
  • 1
@Anekito: obraz kompujesz na kompie z linuxem, potem wrzucasz na malinke i flashromem z odpowiednim klipsem #!$%@? na kostkę BIOSu - tak brzmi oficjalna instrukcja do X230. Nie wiem czy przypadkiem T400 nie wspiera wewnątrznego flashowania (odpowiedni program, obraz BIOSu i po 2 minutach gotowe).
  • Odpowiedz
  • 1
@Anekito: no to będzie to troche kosztować choć zamiast malinki można też uzyć różnych programatorów - tylko trza je zmodować bo lubią za duże napięcie dać. Wtedy cały koszt nie powinien przekroczyć 50zł.

I tak jak mówiłem, starsze thinkpady mogą flashować bios z poziomu systemu. By usunąć białą listę dysków w X41T wystarczy poprostu odpalić exeka i rach ciach. W T60 jeszcze chyba była taka funkcja. Nie wiem jak w X200,
  • Odpowiedz
@Nooleus: dzięki za rady, ale widziałem już wcześniej jak to działa i raczej wolałbym za kilkadziesiąt złotych oddać to jakimś nerdom do zdobienia :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Anekito: możesz popytać na wykopie lub poszukać najbliższego hackspace. Tam ci to ogarną jak będzie jakiś spec lub też pogrzebać w innych forach. Jednak najprawdopodobniej będziesz musiał sam to zrobić z poradnikiem z internetu
  • Odpowiedz