Wpis z mikrobloga

Montował ktoś z Was filtry przepływowe do wody w mieszkaniu? Szukam właśnie możliwości uzdatnienia nieco wody używanej w mieszkaniu, głównie w celu zmiękczenia jej dla sprzętów AGD. Widziałem specjalne zmiękczacze do wody ale one akurat chyba nie wartają aż takiego zachodu.

Może ktoś korzystał z czegoś takiego albo czegoś podobnego?
Czy robi robotę? Jak często trzeba takie filtry zmieniać? Jaki jest koszt podłączenia i użytkowania czegoś takiego?

#remontujzwykopem #remont #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 5
@notrzeba: wiesz co mam takie coś i dla mnie to jest taki zbieracz syfu. Zmiękczających do tego nie wkładam bo to działało tak, że pierwszego dnia miałeś tak zmiękczoną wodę, że aż obrzydzeniem było tego używać do picia a potem znowu twarda.
@Smarek37: czyli bardziej w kontekście zbierania drobin niż zmiękczania. Czyli lipa chyba :/ celowałbym bardziej w coś co zmiękczy mi wodę dla dłuższej żywotności pralki, zmywarki oraz zmniejszenia osiadania kamienia przy kranach i umywalkach. Wody z kranu i tak nie pije, więc aspekt picia "uzdatnionej" kranówki u mnie całkowicie odpada.
Zmywarka ma własne złoże do zmiękczania wody (dlatego sypie się sól), więc ona nie potrzebuje.
Jak myślałem nad tym u siebie, to może w łazience miałoby to większy sens, właśnie do mycia + pralka.