Wpis z mikrobloga

Pomyślałem że wrzucę jakiś wpisik na mikro podsumowujący moje dotychczasowe, miesięczne, doświadczenia związane z życiem na Malcie

1. Pogoda jest cudowna, temperatura jak dla mnie mogłaby się nie zmieniać przez cały rok. Jest w pyte. Prawie każdy dzień jest słoneczny, nie martwię się o to jak będzie jutro i muszę powiedzieć że jestem tu o wiele bardziej szczęśliwy chyba przez to słoneczko.
2. Maltańczycy wydają się bardzo przyjaźni i otwarci, każdy mówi po angielsku, idzie się dogadać z wszystkimi. Duża liczba expatow dodaje poczucia że nie jesteś tu obcy, tu każdy jest obcy xD
3. Komunikacja miejska może nie jest punktualna ale przynajmniej nie można na niej polegać ( ͡° ͜ʖ ͡°)... gratis to uczciwa cena (z kartą tallinja komunikacja jest za darmo)
4. Jeśli zarabiasz średnia krajową to tu nie przyjeżdżaj.
5. Wszyscy pracują albo jako agenci nieruchomości albo w igamingu. Patodeweloperka w Polsce nijak się ma do tego co tu się dzieje. Na każde mieszkanie przypada kilkadziesiąt Mirków przez co te lepsze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - grupki i market na FB to najlepszy sposób na znalezienie mieszkania.

#malta #emigracja #programista15k
  • 16
  • Odpowiedz
@rubens117: tam jest jakiś inny jezyk w powszechnym użyciu poza angielskim? Zawsze mi się wydawało że to kraj gdzie mówi się wyłącznie w tym języku. W kazdym razie mam nieodpartą ochotę wybrać się tam kiedyś na holiday..
  • Odpowiedz