Wpis z mikrobloga

Warto iść na Diunę do IMAXa na zapiekance? Ponoć jest trochę oszukany, a widzę, że wszystkie seanse pękają w szwach jak na razie i ciężko o dobre miejsca. Zastanawiam się czy warto na nie polować czy też różnica jest na tyle mała, że można spokojnie wybierać normalne seanse.

#krakow
  • 25
@OrzechowyDzem:
Przede wszystkim rozmiar ekranu. Dawniej w Plazie ekran miał wymiary 24m x 18m i pamiętam, że jak byłem tam chyba na Avengersach Endgame to ekran i nagłośnienie robiły ogromne wrażenie. Na zapiekance czytałem, że ekran w sali imax ma zaledwie 17m x 9m - patrząc na powierzchnie to nawet nie jest połowa tego co było w Plazie.
@vateras131: a, w tym sensie. Bardzo możliwe, ale jak wybierzesz miejsce w środku sali to będziesz Pan zadowolony. Ja byłem właśnie w tej sali na Diunie ostatnio w ostatnim rzędzie i byłem bardzo zadowolony, szczególnie z nagłośnienia, które też jest lepsze niż w zwykłej sali.
Ja tylko dodam trochę offtop żeby pamiętać, że seanse IMAX mają krótsze reklamy niż te zwykłe. Byłam na Oppenheimerze może 10 min później niż oficjalny seans i film już się zaczął chwilkę wcześniej. Na zwykłych filmach bywam 20 min później i reklamy jeszcze lecą (może dla kogoś to jest oczywiste, ale ja tego wcześniej nie wiedziałam).
@Sl_w_k_1: byłem w Pradze na Oppenheimerze bo były projekcje z taśmy IMAX 70 mm i to jest nie do podrobienia. Rewelacja. Diuna nie jest w tym formacie, tzn. jest bo 12 kin na świecie pokazuje Diunę z taśmy 70 mm IMAX, ale film był kręcony kamerami cyfrowymi, a potem tylko to transferują na taśmę, więc nie będzie takiego efektu wow jak u Nolana. No i z tego co widziałem, to tym