Wpis z mikrobloga

Absolutnie nie wierzę w żaden sojusz militarny w Europie. Polska zostałaby rzucona na pożarcie przez Niemców i Francuzów. Naszym jedynym sojuszem jest USA i na tym się opiera całe NATO. Jesteśmy dosłownie na ich łasce, póki jeszcze nasza armia nie jest wystarczająco silna bronić się sama (wyłącznie że wsparciem sprzetowym)

Polska obudziłaby się z ręką w nocniku, kiedy zaatakowanoby kraje bałtyckie. Wtedy jedyna szansą byłoby zaangażowanie się w ich wojnę, bo jak padłyby te kraje, bylibyśmy następni, bez wsparcia sąsiadów.
To scenariusz, który zakłada teoretyczny brak udziału Amerykanów. Niemcy by palcem nie kiwnęły, by bronić Estonii.

#polityka #wojsko #wojna #takaprawda #ukraina #rosja
  • 11
Absolutnie nie wierzę w żaden sojusz militarny w Europie. Polska zostałaby rzucona na pożarcie przez Niemców i Francuzów. Naszym jedynym sojuszem jest USA i na tym się opiera całe NATO. Jesteśmy dosłownie na ich łasce, póki jeszcze nasza armia nie jest wystarczająco silna bronić się sama (wyłącznie że wsparciem sprzetowym)


@Kopyto96: USA nic nie zrobi poza wysłaniem trochę broni jak Rosja zaatakuje kraje Europy wschodniej
@Kopyto96 ja myślę, że kraje skandynawskie by coś zrobiły bo zdają sobie sprawę, że mogą być następne. Mam tutaj na myśli Finlandię, Szwecję, Norwegię i Danię. A głównie mam tutaj na myśli lotnictwo i marynarkę tych krajów.
@Kopyto96: Oczywistym jest że znacznie pewniejszym sojuszem dla nas byłby ten w ramach Unii Europejskiej. Po pierwsze jesteśmy powiązani gospodarczo z krajami Europy i nasz upadek uderzyłby gospodarczo w Europę oraz podważyłby zaufanie wśród państw UE. Szczególnie jeżeliby doszło do budowy jakiejś formy armii europejskiej. Skoro Europa jest skłonna wspierać w walce Ukrainę to tym bardziej byłaby skłonna wspierać Polskę. Po drugie to Niemcy i Francja byłyby zainteresowane prowadzeniem wojny nie
Natomiast jakie mamy strategiczne znaczenie dla USA poza tym że nam obiecano pomoc?


@Madoxxx: Żadne. Dla nich tylko Izrael ma strategiczne znaczenie. Nawet Tajwan to blef i nie będą walczyć z Chinami bo by przegrali z kretesem.