Wpis z mikrobloga

@freshpiotrek: tak w sumie jest jak ktoś słabo mówi po angielsku - nie możesz zbyt dobrze mówić, ponieważ wtedy cię nie zrozumieją.
Dokładnie tak samo miałam jak mieszkałam w Chinach - trzeba było bardzo podstawowo mówić po angielsku. Przez to osoby nie-chińskie myślały, że mój angielski jest słaby. Za to dla mnie idiotyczne było jak dziewczyna szpanowała swoim dobrym angielskim przed Chińczykami, starając się dodać do tego brytyjski akcent, co jedynie
  • Odpowiedz
@tarushiba No dokładnie, dla dobra komunikacji trzeba zacząć używać prostych zwrotów i zrezygnować z ciekawszych tematów. To jest wyższy poziom brania odpowiedzialności za rozmowę xD

Taaak, Litwini i Łotysze naprawdę dobrze mówią. Nawet Rumunów sporo poznałem z dobrym poziomem. Jednak to otoczenie na codzień jest ważne, żeby mózg się nie degradował. U mnie w domu nawet czasem się mówi po angielsku przez godzinkę czy coś.
  • Odpowiedz
@freshpiotrek: Nie ma źle, czasami się dopytują co mam na myśli (literowanie leży A=E) ale jedyne osoby, z którymi angielski spłaszczam do ostrego wschodniego akcentu to nowo przybyli, ew. znajomy z Węgier, który raz mi powiedział "dlaczego tak mówisz, nic nie rozumiem, mów wolniej" XD
  • Odpowiedz