Wpis z mikrobloga

Siema, mam takie pytanie. Mój iPhone 13 został skradziony w zeszły weekend, telefon od razu w tryb utracony, zablokowana karta SIM i duplikat, a sprawa zgłoszona na policję. Przez 5 dni telefon był wyłączony, a teraz na weekend sukcesywnie wysyła lokalizację ze zbliżonego adresu, gdzie była jego ostatnia lokalizacja w dniu kradzieży. Bylem z tym na policji, ale mnie zbywają i generalnie mają to gdzieś. Jest to spory blok niestety, a telefon nie pokazuje dokładniej lokalizacji. Myślałem żeby próbować uruchamiać dźwięk z urządzenia, ale boję się wystraszyć złodzieja (ciągle lokalizacja jest stała od kilku dni). Tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Może ktoś orientuje się czy jakoś da się dokładniej zlokalizować ten telefon?

#iphone
#apple
#ios
  • 4
@chissora: może ktoś znalazł, zaniósł do domu, podładował i czeka na kontakt właściciela... Podałeś numer do siebie na ekranie 'utracony'?

Można przejść się po klatce z jakimś urządzeniem BT - namierzysz chociaż, które piętro, z dokładnością +/- 1, wtedy można próbować usłyszeć dzwonek z korytarza, najlepiej we 2-3 osoby.

Telefony powinny mieć opcję autodestrukcji - klikasz, na baterii robi się zwarcie, a amator cudzej własności ma fajerwerki...
@Gorkel jakoś tam się da ponoć przegrać system i ściągnąć blokadę, ale generalnie nadaje się tylko na części

@testuser numer podałem pod jaki dzwonić w razie znalezienia, jakby ktoś chciał to by już zadzwonił. Tak samo w dniu kradzieży próbowałem dzwonić na swój nr ale nic się nie dało zrobić, telefon był wyłączony. Dopiero jakoś po tygodniu zalogował się ale swoją kartę SIM już zablokowałem . Hmm z tym BT to mogę