Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, ja już nie wiem co mam robić. Biorę fina (oryginalną propecie) czwarty rok i włosy jak leciały tak lecą. Mam już ich tak mało że prześwitują. Po każdym myciu cała garść. Minox też działa średnio. Odrost jest po prostu śmieszny w stosunku do tego ile wypada, a i tak wypadają jak tylko osiągną 5cm. Ja już nie wiem co mam zrobić :( Badałem nawet tarczycę, żelazo, przeciwciała tarczycowe, testosteron i wszystko jak krew w piach.
Jestem gotów nawet brać damskie hormony albo blokery androgenów stosowane przy zmianie płci - tym podobno dość skutecznie leczą, tylko znacie kogoś kto by coś takiego wypisał? Domyślam się że pewnie strasznie ciężko.

#lysienie #zalesie #finasteryd #zakola



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 22
@mirko_anonim: może to tylko przypadek ale wielu pijaków na wsi widzę i ma bujne czupryny, zero zakoli,
Bo piwskiem i wódą obniżają testosteron i mają estrogen wywalony.

A tak jak bym zaczął Łysiec i było by to aż bardzo widoczne to bym wszedł na bombę testosteronu i zmaskuliniziwal twarz dzięki temu do granic możliwości. I siłkę na maksa.
Przynajmniej byś był łysy ale twardziel z wyglądu. A nie lamus z jajem
@mirko_anonim: Jesli jesteś mega zaangażowany i chcesz wejść w kurację na grubo , to jeszcze możesz przejść z finasterydu na dutasteryd lub duta dodać do fina. Dut ma to do siebie że hamuje 2 typy DHT gdzie fin tylko 1. Możesz dorzucić mikronakłuwanie skóry głowy. Możesz wejść na minoxa oral. Możesz dodać Ru58841 do kuracji. Oczywiście koszta wzrosną, możliwe skutki uboczne również choć to jeszcze nie estrogeny.
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Skoro po tak długim czasie nie ma efektów, to możliwe, że to przez zbyt mało zbilansowaną dietę, nie dostarczasz organizmowi wystarczającej ilości substancji do produkcji nowych włosów, więc albo radykalne wzbogacenie diety, albo najpierw możesz przetestować suplementy z biotyną i cynkiem.

Ja używam tych, ale wybór jest duży. Mnie przekonała ilość pozytywnych opinii.
https://allegro.pl/oferta/biotyna-4-x-tak-od-twoj-cel-to-najlepsza-biotyna-na-wlosy-paznokcie-8266225906

via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @SzmaragdowySmok

jesteś w stanie uciac sobie niemal jaja, czemu nie weźmiesz systemu na glowe

Żebyś wiedział że jestem…
Jakiego systemu?

@Cytryna123
Skąd wziąć duta? Normalnie dermatolog przepisze jak powiem że chce?
Mimoxa doustnie biorę, ale ten odrost ma się nijak do tego ile wypada :( I te włoski też wypadają jak dorosną do ~5cm

@mirko_anonim: Schudnij do niskiego bmi + przerzuć się na dutasteryd, który blokuje więcej % dht niż fin. Najlepsza możliwa dawka to 2,5mg, ale żaden lekarz raczej nie przepisze takiej dawki, miesięczny koszt takiej kuracji wynosiłby ok. 150 zł i musiałbyś łykać 5 tabletek dziennie, bo są tabletki tylko 0,5mg w aptece. Ale te 0,5mg i tak są sporo lepsze w blokowaniu dht niż finasteryd 5mg. No i jeszcze minox 5mg w
Dutasteryd to każda hardocorowa kuracja jak tutaj powyżej straszą. Dut stabilnie obniża poziom DHT 1 i 2, natomiast fin na kilka godzin. Dawno powinieneś przerzucić się na dut a nie już przy takim stadium. Pamiętaj, one tylko hamują- nie powodują odrostów, a jeśli powodują to takie znikome, że szkoda gadać.
@wstanczyk: Tylko, że są terapie, które bardzo skutecznie powstrzymują łysienie, tylko, że debile zaczynają brać finasteryd/dut, jak już nie ma czego ratować.
@Djuk94: Niby są, ale jakoś nie widuję tych efektów, aby na kogoś działały. Jak tutaj mirki wrzucały na wykop, to też zwykle widać było głównie pofarbowanie włosów, albo inne ujęcie, różnica n iedostrzegalna. Nawet bogaci i dbający o siebie zdają się wypatrywac jedynej nadziei w przeszczepach, jak nie chcą być łysi.

Ja tam wolę z reszta maszynkę, niż się faszerować lekami, aby być może wyłysieć rok-dwa później, ale kto co lubi
@wstanczyk: Te leki powstrzymują łysienie, nie rosną po nich magicznie włosy (odrost przy finie jest wg. badań prawie zerowy, przy ducie 5-10%). Są ludzie, którzy 15-20 lat już to biorą i nie łysieją, ja biorę prawie 5 lat i jest okej.
Są ludzie, którzy 15-20 lat już to biorą i nie łysieją,


@Djuk94: Są też ludzie, którzy tego nie biorą i nie łysieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak z ciekawości, bo się nie interesowałem sam - są jakieś obszerniejsze badania z dużą grupą kontrolną pokazujące, jaka jest realna skuteczność tego?
Ludzie, którzy nie łysieją nie biorą tabletek.


@Djuk94: Nawiązywałem do tego, że przypisujesz ich niełysienie lekowi, a możliwe że bez niego nic by się nei zmieniło. W pierwszym z brzegu artykule nie masz grupy kontrolnej i opierają się na subiektywnych wrażeniach pacjentów. Inne też takie?