Wpis z mikrobloga

@karetpoker: Jeden powie dużo, drugi powie mało. Dużo zależy od spółdzielni, stanu bloku itp. Ja w nowym budownictwie płacę ~2/3 tego za ~80m z miejscem garażowym.
@karetpoker: To fakt, oczywiście nie uwzględniam prądu (wszystkie sprzęty są na prąd, brak gazu w bloku), ale mimo wszystko czynsz mam niski. Taki urok nowego budownictwa, niski fundusz remontowy, brak jakiś dziwnych i niejasnych spółdzielni mieszkaniowych itp. Wody chyba też mam mniejsze zużycie
@karetpoker: Łącznie ~170-180 miesięcznie przy 2 osobach w tym jednej pracującej zdalnie. Taryfa G11 z LumiPGE (nie pamiętam dokładnie ceny, ale mam jakąś gwarancję ceny sprzed jakiegoś czasu, więc być może jest trochę taniej niż płaciłbym gdzie indziej)
@karetpoker: dużo, ale co z tego. Takie uroki starych bloków i spółdzielni. Ja oglądając mieszkania prosiłem o ostatnie rachunki. 1000zł za 60 metrów w płycie standardowo. Tam się z pieniędzmi nie liczy, dziadek i tak zapłaci jak płacił a wymagań nie ma. Nowe budownictwo w granicy 650/700zł za taki sam metraż. Najtańsze widziałem 740zł za 95mkw nowy blok.