Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób obeznanych w #big4 i #korposwiat. Czy jest sens wyjazdu do warszawy i szukania pracy w big4 w dziale podatków, ukończyłem studia prawo w mieście wojwódzkim niecałe 200k, niestety przy 200 absolwentach rocznie znalezienie pracy za choćby minimalną krajową i rozpoczęcie jakiejś aplikacji bez znajomości graniczy z cudem..

Wybór prawa to mój największy błąd życiowy... myslicie że big4 będzie zainteresowane choćby zaoferowaniem mi praktyk w dziale podatków (tutaj wydaje mi się że najbardziej zbieżne z moim wykształceniem to będzie ?
  • 4
@jonasz68: Możesz szukać roboty w Warszawie nie mieszkając tam. Po prostu wpisz że nie masz problemu z relokacją. Jak cokolwiek kumasz to pewnie nie będzie dużego problemu. Ale aplikację warto robić, bez tego będzie zawsze dużo ciężej.
ukończyłem studia prawo w mieście wojwódzkim niecałe 200k, niestety przy 200 absolwentach rocznie znalezienie pracy za choćby minimalną krajową i rozpoczęcie jakiejś aplikacji bez znajomości graniczy z cudem..


@jonasz68: nie chce cie dołować, ale jeśli masz problemy ze znalezieniem pracy za minimalna po studiach to jest z tobą problem, a nie z rynkiem pracy w twoim mieście.
@jonasz68: Do big4 najczęściej są testy online i assessment centre stacjonarnie - tak jak napisał @DeoLawson, możesz aplikować zdalnie i po prostu podjechać na AC na 1 dzień.
Kiedyś jeszcze niektóre firmy sprawdzały znajomość angielskiego stacjonarnie, nie wiem jak teraz jest, może po covidzie to zautomatyzowali.