Wpis z mikrobloga

Z Cyklu - Pomysł na Śląski S----------p

Suchogórski Labirynt Skalny/ Doły Piekarskie czyli obszar położony na granicy Bytomia i Tarnowskich Gór. Jest terenem dawnych wyrobisk pogórniczych (wapieni, dolomitów itd) który porósł lasem.

Wygląda dość ciekawe bo jest tam sporo "górek", wąwozów co nadaje dzikości temu miejscu. Są też oficjalne dwie ścieżki chociaż w moim odczuciu uroku dodaje to że istnieją też takie wydeptane które np prowadzą na górę lub gdzieś bokiem.

Z takich szczegółów - trzeba liczyć się z błotem, krzakami, połamanymi drzewami a także kleszczami (sam jeden mi się do spodni przyczepił)

#slask #bytom #tarnowskiegory #natura #spierdotrip
sylwke3100 - Z Cyklu - Pomysł na Śląski S----------p 

Suchogórski Labirynt Skalny/ D...

źródło: temp_file4081857722351335793

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem tam okazję spacerować w ramach #geocaching , wbrew pozorom teren dość uciążliwy ale miło wspominam, zaznaczam że nie trzymałem się ścieżek tylko głównie na przełaj
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Mieszkam kilkaset metrów od tego miejsca. Wszyscy biją się po głowie skąd nazwa "Suchogorski labirynt skalny", gdyż od zawsze mówiono na to "doły".
Niestety upodobali sobie to nowobogaccy bytomianie i dewastują lasek rozjeżdżając go crossami i quadami :/

Ps
Dawniej do wyrobisk poprowadzona była linia wąskotorowa po której został kilkusetmetrowy wąwóz prowadzący w stronę Radzionkowa.
  • Odpowiedz
  • 1
@Valorcrest A to quady i crosssy to jest ogólnie problem wszelkich dzikich terenów. Potem rowerem czy pieszo nie przejdziesz bo dziury na kilometr w trasach a woda się tak zbiera.

Tak wyglądała ta trasa o której mówisz.
sylwke3100 - @Valorcrest A to quady i crosssy to jest ogólnie problem wszelkich dziki...

źródło: trasa

Pobierz
  • Odpowiedz