Wpis z mikrobloga

@wolfenek:

Głupie pytanie głupia odpowiedź. Nikt nie sprawdza zawartości paczki, zwłaszcza jak o jest neterlands polska, normalnie w poczcie nadajesz paczkę deklarujedx jakieś gówno i tyle
@fishery No te produkty mają akcyzę,tylko druga sprawa jest taka,że w teorii nie można wysyłać produktów akcyzowanych za granicę + smakowe liquidy są wycofane ze sprzedaży w Holandii od bieżącego roku
@essla Nie wiem czy sprawdzają czy nie. Nigdy nie wysyłałem listu ani paczki poza granice Polski,więc się pytam. Być może ktoś wysyłał za granicę takie produkty
zakazana jest sprzedaż w sklepach, marketach itp, ale ogólnie możesz kupić w specjalnych sklepach + przez internet, czyli automatycznie wysyłka nie jest zabroniona.


@wojciech_s: A byłeś ostatnio w takim sklepie? Ja w w końcówce grudnia o tym usłyszałem (zakaz sprzedaży w marketach oraz zakaz sprzedaży smakowych liquidów), podjechałem do jednego takiego sklepu i pytałem o to. Babka powiedziała, że to prawda, z tym że dozwolone będzie 16 składników, cały asortyment jaki