Wpis z mikrobloga

Witam,
Proszę o poradę bo nie wiem co robić. Ja dochód średnio 7000netto partnerka szukająca pracy na etat. Mam dwie opcje czekać do tego nowego programu kredytowego ale ryzykować zwiększenie cen nieruchomości lub wziąć teraz zwykłą hipotekę płacąc sporą ratę ale kupić nieruchomość po aktualnej cenie. Pierwsza opcja to mieszkanie 54m w mieście za 400 tys a druga bliźniak pod miastem 18km do pracy za 450tys na pompę ciepła za dodatkowo 30 tys. Oszczędności mam ok. 50 tys wiek 27 lat. Proszę o wsparcie. #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 38
@klamovsky: Ogólnie przy inflacji jaka była to bym się nie zastanawiał tylko brał. Teraz sam nie wiem. Weź pod uwagę,że będziesz potrzebował też jakiejś kasy na wykończenie mieszkania. Wykończenie/ odnowa mieszkania kosztuje dużo więcej niż by się wydawało. 400 k kredytu przy obecnych stopach to jest około 3,2-3,7k miesięcznie jak weźmiesz na 30 lat, więc jesteś załadowany dosyć mocno,a
stanowisz źródło dochodu dla dwóch osób. Kwstia czy dostaniesz kredyt mając 50
@klamovsky: nie dostaniesz kredytu najprawdopodobniej, zostaje czekanie na program. Weź pod uwagę że takie mieszkanie musisz jeszcze wykończyć, a na 54m2 to koszt w normalnym standardzie 100 tyś zł no chyba że prawie wszystko zrobisz sam.

Niestety zarabiasz naprawdę przyzwoicie, ale Polska to dziwny kraj
@Paveleks liczyli mi zdolność niby mógłbym dostać te 400 ale rata będzie pochłaniała spora część dochodu a do tego jeszcze rachunki za gaz prąd itp a zaś nie wiem kiedy wejdzie ten nowy program i jakie będą jego wa warunki
@klamovsky: I dostaniesz kredyt na styk i jak wykończysz mieszkanie ? Jesteś tego świadomy, za nim tam zamieszkasz minie sporo czasu, weź pod uwagę że to tego czasu musicie gdzieś mieszkać, nie wiem gdzie obecnie mieszkacie, ale jak wynajmujecie to weź pod uwagę (koszt kredytu + koszt wykończenia + koszt wynajmu) ile wam zostanie z 7000 zł ?
Sytuacja się pewnie poprawi jak partnerka pójdzie do pracy.
@klamovsky trzeba było brać bk2%, teraz zwykłego kredytu nie dostaniesz na taką kwotę z takimi zarobkami. Czekaj na nowy program, powinniście dostać 400k na 1,5% razem z partnerką
@pamareum Jak byl bk to nie było nic ciekawego lub w sporych pieniądzach a jeśli partnerka będzie miała za krótki staż pracy jak wejdzie ten nowy kredyt to dostanę tylko 200k na singla
@klamovsky: z danych które napisałeś tak chyba zostaje, wiem że to przykre bo zarabiasz naprawdę fajną kasę jak na nasz kraj, a tu taka ch***ia. Szkoda że nie ogarnąłeś się na bk2%.
Weź pod uwagę że to rada jakiegoś "typa z internetu" tak naprawdę musisz sam podjąć decyzję.
@Paveleks chciałem brać bk ale na tamtą chwilę nie bylo nic ciekawego a jak już coś było to uważałem że rata wyjdzie za duża a teraz bym wziął bez zastanowienia patrząc że ten nowy program ma być już nie do końca korzystny