Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś ma nadal windows 7, bo np potrzebuje go do popykania w starsze gry, i szybkie sprawdzenie czegoś wymagałoby użycia na chwilę włączenie nowszego komputera daję małą listę przeglądarek na windows 7, które nie tylko działają, ale nadal są wspierane

Thorium
Supermium

Te dwie pierwsze są na silniku chroimium i co ciekawe na bazie najnowszego kodu chrome

Na bazie firefosa ( ale starszego kodu ) są
palemoon
mypal

#technologia #informatyka #przegladarki #windows7
Jarkendarion - Jeśli ktoś ma nadal windows 7, bo np potrzebuje go do popykania w star...

źródło: Ludzie-uzywaja-Windows-7

Pobierz
  • 19
@MikeLitoris: Taki że jest się mentalnym Januszem i w życiu nie zainstalujesz 11 bo to antychryst a 7 najlepszy Łindołs kurła nigdy mi go nie odbioro. Jakiekolwiek podpinanie maszyny z Win7 do Internetu w obecnych czasach to głupota, czy to pod gierki czy pod codzienny użytek. Odizolować od Internetu i co najwyżej zezwolić na połączenie z jakimś lokalnym serwerem FTP jak trzeba będzie przefrandzlować jakieś pliki.
@curiousboi: Ogarnijcie się z tymi odchudzonymi Windowsami. To co wam najbardziej zamulało to dysk twardy a nie sam Windows. Win7 na SSDku będzie zapieprzać tak że nie w głowie wam będą jakieś pomysły na odchudzanie. I tak się składa że Win7 był już przystosowany do dysków SSD bardzo wcześnie więc spokojnie można go na takim postawić, a nie jak Vista czy XP gdzie system nie rozróżniał SSDków od twardzielców i defragmentował
@MikeLitoris: No do codziennego użytku najlepiej Linux jeżeli ktoś ma albo za słabego kompa na Win11, nie wie jak ominąć te durne wymagania, albo jak ktoś ma schizofrenię i uważa że Windows 10/11 to antychryst. A do starych gierek to prawda, troszkę zaangażowania i żadne retro pecety nie są potrzebne, choć ciężko określić Win7 jako retro.
vivaldi


@olokynsims: No działa, ale przestarzała wersja bo twórcy Vivaldi idą do przodu w odróżnieniu od wyznawców Win7, najnowsze Chromium nie wspiera Win7, no ale nie ma co się przejmować, co nie? Nic złego się nie stanie klikając w losowe linki na kompie z przestarzałym systemem i przeglądarką na którym pewnie też wchodzisz na swoje konto bankowe.

Z taką logiką to możesz codziennie jeździć Cinquecento do pracy po trasie szybkiego ruchu,
@supra107: Udowodnij. Lub przedstaw namacalne dowody w postaci zeznań ofiar tegoż procederu podpinania WIn7 do internetu. Gdzie oni są? Bo chyba więcej od nich jest obrońców biznesu M$. Ale wciąż jestem otwarty na tę wiedzę. Nie obchodzi mnie spis dziur w systemie albo słowa przeróżnych uczonych, teoretyków. Interesuje mnie praktyka, czyli chociażby świadectwa osób pokrzywdzonych używaniem Win7 w dzisiejszych czasach z lokalnego podwórka, gdzieś w Polsce, bo takżę nie interesują mnie