Wpis z mikrobloga

Wpisu na tagu #mirekmasterclass nie było od 2 miesięcy, a że temat bardzo mi się podoba to trochę chcę podbudować wyobraźnię i urozmaicić nidzielę.

Wskaż przedmiot/usługę/czynność, która w ostatnim czasie poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Bardzo uważnie śledziłem do tej pory wszystkie listy i chciałem się z Wami podzielić swoimi protipami, które sprawdziłem i szczerze mogę polecić.

1. Ładowarka uniwersalna. - 140 złotych
Miałem dość plątaniny kabli i przeróżnych ładowarek o różnych mocach. Kupiłem z Ali ładowarkę 140W, która jest w stanie uciągnąć mi wszystkie sprzęty, które wymagają ładowania, np. dwa laptopy + 2 telefony. Ogranicza mnie w sumie 5 gniazd. (LINK do aliexpress)

2. Skrobaczka murska - 10 złotych
Wiem, że sezon się już kończy, ale to jest pieprzony masterclass tip. Rączka z małą płytką mosiężną, która z łatwością usuwa każdy lód z szyby samochodu.

3. Myjka parowa typu Karcher - używka 200 złotych
- sprawdzi się idealnie jako myjka do okien (wystarczy przejechać odpowiednią końcówką i nie trzeba się bawić w szmaty, płyny itd). Ponadto elegancko czyści buty, szafki, blaty kuchenne, piekarnik i płytki w kiblu. Zdecydowanie polecam.

4. Myszka komputerowa z budowaną obsługą Bluetooth i WiFi. (dla kogoś, kto korzysta z dwóch komputerów) - 60 złotych
Wiem, że są myszki dedykowane jak np. Logitech MX Anywhere 2, ale kosztuje ponad 300 złotych i według opinii czasem średnio działa.
Kupiłem myszkę na Ali za chyba 60 złotych. Na jednym kompie dodałem ją po BT, do drugiego wpiąłem antenę WiFi. Dzięki temu mam bezawaryjne i stabilne połączenie z dwoma urządzeniami.

5. Wygodna butelka na wodę (dzięki czemu jesteście dobrze nawodnieni przez cały dzień) - MotivationalBottle - 50 złotych
Od czasu gdy ją mam zauważyłem, ze zdecydowanie częściej sięgam po wodę. W tej chli takich butelek mam chyba 3 rozsiane po całym domu i piję gdziekolwiek jestem ;)

...
1. Za namową poprzednich wpisów kupiłem suszarkę do ubrań. - 3000 złotych
Też bardzo polecam, bo można zrobić 5 prań, wszystko wrzucić do suszarki i mieć pełną szafę w jeden dzień. Szczególnie polecam rodzinom z małymi dziećmi.
2. Zaopatrzyłem się też w SodęStream. - 500 złotych
Jest spoko, ale jakiegoś szału na mnie nie zrobiło - kupiłem też syropy. Pepsi smakuje ok, ale Pepsi MAX jest imo nie do picia. W kolejce czeka też Mirinda i 7Up, ale nie mam nawet ciśnienia by próbować. Na pewno będzie to dobry wybór dla osób, które regularnie i dużo piją wodę gazowaną/napoje gazowane.

Dzielcie się swoimi protipami / gamechangerami!

#inwestowanie #inwestycje #gielda #nieruchomosci #gruparatowaniapoziomu
blunch - Wpisu na tagu #mirekmasterclass nie było od 2 miesięcy, a że temat bardzo mi...

źródło: protip-2-e1587134583591

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@blunch: to ja
1.
Kupiłem ta śmieszna lampkę nocna Led do kontaktu, która wyłącza światło jak jest jasno. Idealne do oświetlenie nocnego korytarza jak się wstanie na siku. Nie trzeba włączać świateł i być oślepionym a także się nie potkniesz idąc do kibla. :)
  • Odpowiedz
@blunch: Cos takiego.
Od kiedy to kupilem, nie potykam sie o rzeczy idac do klbla w srodku nocy i nie musze wlaczac swiatel. Daje przyjemne lekki oswietlenie, tak aby bylo widac tylko zarys przedmiotow w ciemnosci.

Dodalbym do listy takze ksiazka
Finansowa forteca Marcin Iwuc. Napisana przez dyrektora wielu bankow.
Ziomek opisuje jak dla 5 latka, w jaki sposob inwestowac i jak omijac podatki. Ale nie ma tutaj zadnego naganiania "kupuj
Rudz1elec - @blunch: Cos takiego.
Od kiedy to kupilem, nie potykam sie o rzeczy idac ...

źródło: lampka-led-nocna-do-kontaktu-czujnik-zmierzchu-niebieska-w-iext137379664

Pobierz
  • Odpowiedz
@blunch
Biurko z regulacją wysokości.
Nie pracuje w domu przy kompie, ale nadal to jest olbrzymią ulga dla mojego kręgosłupa i czuje zauważalna roznice. Biurko mam wysoko jak potrzebuje sobie coś "wyklikac" w parę minut i nisko do fotela, jak np w coś gram. Dobra rama nie jest tania, ale osobiście jestem bardzo zadowolony, szkoda że nie mam takiego w pracy :/

MAIDeSITe Height Adjustable... https://www.amazon.co.uk/dp/B087JLSD88?ref=ppx_pop_mob_ap_share
  • Odpowiedz
  • 0
@smallboobslover: @alekski Mam Karchera SC-2 (kupiłem używkę) za 250 zł chyba.

Myłem przy temp. 13 stopni i nic się nie stało. Pewnie jakby był lód na oknie to wtedy mogłaby pęknąć. Ale kto normalny myje okna w zimę? ;)
  • Odpowiedz