Wpis z mikrobloga

Jprdl, druga połówka poszła zmyć talerz do łazienki. (Czekamy na zrobienie kuchni). Jedzony był jakiś ostry sos pomidorowy. Zachlapała silikon przy zlewie tym sosem. Tak zostawiła i elo… po czasie poszedłem i to zauważyłem. Szybko zmyłem cały zlew… No ale sos odbarwil biały silikon i są na nim pomarańczowe plamy.

Łazienka nowa, ma dwa tygodnie :/

Idzie to naprawić?

Pewnie trzeba usunąć cały silikon i położyć nowy? Ewentualnie dać cienką warstwę na ten co jest?

#remontujzwykopem #remont
  • 16
@szczurek_87: silikon i różowy pasek do wymiany ;) albo opcja nr dwa: dać jej ze 2 tyg. na przywrócenie łazienki do stanu wyjściowego. Nauczy się szacunku do czegoś, co ty sam szanujesz.
@szczurek_87: możesz spróbować soudal silikon remover. On jakby roztapia tylko wierzchnią warstwę, więc cały silikon się nie powinien odkleić czy coś. Ja to używałem na silikonach Atlasa i Mapeja i ten środek nic nie odbarwiał, nic nie robił płytkom itd. Ostateczność to wymienić miejscowo silikon.
@szczurek_87: wrzuc foto moze, generalnie ktoś wyżej polecal jakiś remover - ja uzywalem tytan i dziala ok, tylko 24h aplikacja, ale pozniej bez wysilku nozykiem schodzi. Nalozenie proste, mozesz kupic zestaw szpachelek do nakładania za 10 zl to będziesz miał na przyszłość.
@Iorem_ipsum: skomplikowane może nie jest, ale ja nienawidzę silikonowania, przez to że bez wprawy można napaprać i trzeba robić od nowa. Moim zdaniem najłatwiej dla nowicjusza jest wyciąć najpierw nowym nożem do tapet stary silikon, odtłuścić, przykleić dwa paski taśmy żeby została między nimi szczelina na silikon, potem nanieść z delikatnym nadmiarem i palcem to wygładzić jednym ruchem. Jeśli gdzieś nałożysz mało towaru, to na tym etapie można jeszcze dołozyć i
@szczurek_87 panie tak apropo Twojego komentarza że jesteś zły to są w życiu większe problemy niż martwienie się rzeczy które można naprawić. Będzie Ci się lepiej żyło jak przestaniesz wkurzać się o rzeczy nieistotne.