Wpis z mikrobloga

tl;dr polskie kino, polecanki i legalne darmowe filmy

Jak macie dosyć Netflixa, nie chce wam się za niego płacić, albo nie ma na nim nic ciekawego to polecam 35mm.online, na którym (za darmo) dostępnych jest sporo dobrych, polskich filmów od znanych reżyserów, takich jak: Kieślowski, Kawalerowicz, Wojciech Has, Andrzej Żuławski, Wajda czy Zanussi.


KIEŚLOWSKI
Od niego polecam szczególnie "Krótki film o miłości" i "Krótki film o zabijaniu" (AKA Dekalog V i VI, ale w rozwiniętej wersji - warto obejrzeć całą serię). Dobry był też "Amator" i podobał mi się pomysł na "Przypadek". Z klasyków znanych na świecie oczywiście trylogia "Trzy kolory" (Czerwony ma 127. miejsce w rankingu na RYM)

KAWALEROWICZ
Tutaj polecam epicki niemal "Faraon" i "Matka Joanna od Aniołów", z której kadr znalazł się na okładce albumu The Unnatural World od Have a Nice Life

WOJCIECH HAS
Oglądałem tylko "Pętlę" o alkoholizmie (pic rel) i śmiało mogę polecić, ale znane są też "Sanatorium pod klepsydrą" i "Rękopis znaleziony w Saragossie"

ŻUŁAWSKI
Najbardziej znane i najwyżej oceniane od niego jest chyba "Opętanie", niestety nie jest dostępne na stronie. Jest za to "Na srebrnym globie", o którym wspominali kiedyś na kanale The Cinema Cartography, "Trzecia część nocy" i "Diabeł" (jeden z dziwniejszych filmów jaki widziałem)

WAJDA
Wszystko na sprzedaż, Ziemia obiecana, Człowiek z marmuru, Człowiek z żelaza

ZANUSSI
Barwy ochronne i Życie rodzinne. Iluminacji niestety nie ma

Kilka niepolskich, starych filmów, np. "Siedmiu samurajów", "Suspiria" i "Pali się moja panno" można obejrzeć na FlixClassic.

#kino #film #kultura #filmnawieczor
important_sample - tl;dr polskie kino, polecanki i legalne darmowe filmy 

Jak macie ...

źródło: ihgklbhpigsdutu

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@important_sample:

Warto dodać, że na 35mmonline trafią tylko zrekonstruowane cyfrowo filmy - więc jest gwarancja jakości. Bardzo dużo tam oglądam - chociaż i tak mam sporo polskiego kina uzupełnione, to i tak zawsze jeszcze się coś znajdzie.

Jedyny minus to, że niektóre filmy trafiają tam w okrojonej wersji, jak np. "Noce i dnie".
  • Odpowiedz
  • 0
Jedyny minus to, że niektóre filmy trafiają tam w okrojonej wersji, jak np. "Noce i dnie".


@gram_w_mahjonga Faktycznie okrojony film, czy masz na myśli, że nie jest to serial? Bo sporo produkcji było robionych równolegle jako film i serial, gdzie serial to był rozbudowany film (albo bardziej film to był skrócony serial).
  • Odpowiedz
Dzięki za polecenie, mam bardzo długą listę Polskich filmów do nadrobienia. Ale za każdym razem, obejrzę kilka, a potem odpuszczam na nie wiadomo jak długo. Znowu sobie przypomnę, coś tam obejrzę, znowu przerwa.
  • Odpowiedz