Wpis z mikrobloga

@Aoky: Tak, ogólnie ostatnio sporo sprzętu testuję bo myślę o upgrade z Focali Clear MG (z kilkoma modami). Niestety większość sprzętu mi nie leży bo szukam czegoś bardziej muzykalnego/przyjemnego niż wyłącznie dokładnego/analitycznego (a niestety większość sprzętów HiFi ma taką charakterystykę). Po wszystkich ostatnich testach (Meze Empyrean II, Dan Clark Audio E3, ZMF Verite Closed, Focal Utopia 2022, Final Audio D8000 Pro) odpowiadają mi tylko Utopie, Final Audio i jako tako ZMFy,
@saco: Feliks Audio Elise https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/feliks-audio/2022210845763191310/5908239798857/feliks-audio-elise-wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy

Polecam całym sercem. Dźwięk jest bardzo specyficzny, z technicznego punktu widzenia zniekształcony, ale za to niesamowicie przyjemny w odbiorze. Można powiedzieć że bardzo analogowy, ciepły, vintydżowy, romantyczny i tak dalej, całościowo na pewno można określić jako taki bardziej zrelaksowany i do odpoczynku niż do słuchania analitycznego, przy czym wszystko to jest BARDZO zależne od lamp oraz słuchawek. Elise inaczej brzmi na Clearach, inaczej na Utopiach, raz
@saco: Dokładnie, w zależności od modelu i technikaliów planary też mogą ładnie współpracować z takim wzmakiem i efekt jest równie dobry co na przetwornikach dynamicznych (tak było z np Final Audio D8000 Pro), ale jest to na pewno trudniejsze do zrealizowania.

@Aoky: Dla mnie imo numerem 1 jest Utopia - sam efekt jest mniej obecny niż na innych słuchawkach (bo same Utopie są dużo bardziej zrównoważone), ale to jak pięknie