Wpis z mikrobloga

@jurek-gagarin: Czemu? Przecież inflacja spada = będą też spadać stopy, a co za tym idzie, wysokość rat. Branie teraz leasingu na stałej stopie, to jak kupowanie akcji na górce. Coś przeoczyłem?
  • Odpowiedz
@BShKF: Jesli uwazasz ze przez najblizsze 4 lata bedzie eldorado to bierzesz zmienne. W innym wypadku stałe :) Ja wole wiedziec ile zaplace i zaplanowac ten wydatek, niż zgadywac co wymysli Polski rząd, UE, Putin, WHO czy inni mający wpływ na nasz region w najblizszym czasie.
  • Odpowiedz
@JmVN: Na litość... Oczywiście, że rata stała bo przede wszystkim liczy się stabilność, biorąc stałą jesteś w stanie sobie zaplanować jednak pewne rzeczy z wyprzedzeniem. No chyba, że chcesz skończyć jak ci kredytem na mieszkania którzy mieli w dupie zmienną a teraz ola boga bo im nie starcza. Ogólnie najlepsze oferty to kiedyś były z leasingiem na 0% w Euro.
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: W pełni rozumiem Twój punkt widzenia, przewidywalność kosztów to ważna rzecz, zwłaszcza jeśli budżet napięty. Wiadomo, że pewnych wydarzeń na świecie nie da się przewidzieć, ale te które da się przewidzieć wskazują, że jesteśmy na górce = szanse są znacznie większe na spadki niż wzrosty. I tym się kierując ja wziąłem nowy leasing w lutym na zmiennej. Czas pokaże czy miałem rację

Pytanie jak zachowa się inflacja choćby po odmrożeniu
  • Odpowiedz