Wpis z mikrobloga

#ps4 #playstation

Mireczki jak wymusić na Ps4 zwiększenie prędkości pobierania? Mam internet światłowód teoretycznie 1gb w praktyce 700mb kupiłem sobie konsole żeby przypomnieć sobie czasy młodości i pograć w Gran Turismo, ściąga mi właśnie jakaś aktualizacje 55GB i bedzke to ściągać kuwa 9 godzin. Przecież to jest jakiś żart, jak zmusić te czarne pudło żeby pobierało nie tyle co szybciej a normalnie? Gdzieś popatrzyłem na necie żeby zmusić konsole do pracy w 5ghz ale ten podany sposób u mnie nie działa
  • 17
Przecież to jest jakiś żart, jak zmusić te czarne pudło żeby pobierało nie tyle co szybciej a normalnie


@Alinoe_83: dobrze koledzy mówią, pretensje do konsoli że podłączona przez wifi - jeżeli nie wynajmujesz mieszkania to wiertarka w rękę i kablem raz a dobrze podłączyć XD
  • 0
@konto_testowe12 no ale jak pretensje do konsoli że pobieram przez WiFi? Wchodzę do pokoju gdzie stoi konsola, odpalam na telefonie ( uwaga WiFi) speed test i mam 600. Odpalam konsole i jej speed test i mam 10. No coś tu jest chyba nie tak bo 10 to mi neostrada pobierała w 2005
@Alinoe_83: z doświadczenia wiem, że wifi i jej stabilność chwilowa jest pewna, ale na dłuższy czas użytkowania zaraz jakiś sąsiad podłączy telefon, tablet, smartwatch, laptop i inne wifi urządzenia i pojawia się... problem - może zrób eksperyment, zatrzymaj ściąganie i zanieś ps4 do routera, sprawdź jak ściąga bezpośrednio podłączona konsola ¯\⎯(ツ)⎯/¯
  • 0
@konto_testowe12 właśnie nie mam pojęcia, coś tam googlowalem jak przejść na tryb 5ghz ale u mnie wg tego poradnika to nie działa. Było coś tam żeby wcisnął przycisk option podczas pobierania, robiłem tam i nic się nie działo. Nawet nie wiem jak to sprawdzić w jakim trybie działa
@Alinoe_83: Mam PS4 i Xboxa Series X i przy internecie 300Mb\s [obie konsole podłączone kablem] zdarza się, że na Xboxie wystartuje z prędkością 300, ale za chwile mam 50. To zalezy też od serwerów po tamtej stronie. Jeśli nie masz Slima i obsługi 5Ghz to szału nie będzie bez kabla.