Wpis z mikrobloga

@Glikol_Propylenowy: myślę, że akurat może tyle kosztować. W krajach trzeciego świata wszystko ponad mięso z muchami jest robione pod niewielki odsetek osób z pieniędzmi, a zwykłego zjadacza odpadów ze śmietnika, który robi za $150 miesięcznie (oczywiście na czarno) w życiu nie będzie stać na takie rzeczy. Siem Reap to jest miasto, a tam zawsze będzie jakaś grupa osób, która prowadzi firmy czy jest powiązana przez korupcję z partią rządzącą, ew. osoby
@darth_invader: Lata temu chodziłem do liceum w Polsce, które kosztowało 300zl/miesiąc a Ty próbujesz mi wmówić, że w Kambodży w szkole podstawowej, a nie w sumie to w przedszkolu trzeba zapłacić 600 -700zl za miesiąc edukacji? XD Gdzie SREDNIE, powtarzam SREDNIE zarobki w Kambodży w 2023r to 840zl?
Wolne żarty. Z resztą klapek mieszka w podrzędnym kambodzanskim mieście, a nie w jakiejś stolicy, gdzie kumulują się ludzie z faktycznie dużym kapitałem.
@Glikol_Propylenowy: to nie jest miejsce dla "średniaków". W Kambodży dla średniaków jest mięso z muchami z bazaru, a nie prywatne przedszkola na grodzonym terenie. Średnio to człowiek i pies mają po 3 nogi, bardziej wiarygodna by była mediana ew. rozkład procentowy razem ze stawkami. Ciekawe czy uwzględnili całą niepiśmienną biedotę, która robi na czarno.
@darth_invader: Nie, uwzględniali zarobki dla firm, które mają przynajmniej 15 pracowników, a co? Chcesz linka? Możesz wpisać w google, pierwszy wynik. Oczywiście jest to kwota brutto. W Polsce średnia wynosi dla przykładu 7768,35 zł. Zarabiasz tyle? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc porównując, czesne w przedszkolu powinno wynosić jakieś 5500 - 6000zl. Zareczam Ci, że w Polsce nie znajdziesz zgrupowania tak bogatych osób, które wydały by tyle na
@Dzikamery: @Glikol_Propylenowy @darth_invader @Justyna16 tu przedszkole i jego cennik, kolumny po khmersku ale full-time english to 150-500$ tylko nie wiadomo za jaki okres. 200$ za miesiąc może nie być kłamstwem
a wy myślicie, ze dlaczego w kampuczy jest tylu niepiśmiennych? patrzeć na ten kraj z perspektywy cywilizowanej polski to podstawowy błąd xD

https://www.sovannaphumi.edu.kh/school-fees-bt/

STREET VIEW
@pazera: na pałę wpisywane słowa czy masz jakiś patent na tłumaczenie bez przepisywania? ta ostatnia kolumna to może być koszt obiadów i po prawej jest jeszcze "discount policy" więc pewnie ma jeszcze jakąś promke
czyli płaci poniżej 50$/m-c za samo przedszkole xD
@levzor: Na pałę, chociaż bardziej dedukcja ( ͡ ͜ʖ ͡) Nie no, co innego tam mogło być, patrząc na cenę która się zwielokrotnia, przed każdym słowem cyfra 1, tłumacz tylko potwierdził domysły. Przez chwilę tylko pokładałam nadzieje w wersji klapka, sądząc że pierwsza kolumna to "1 miesiąc" xD