Wpis z mikrobloga

co ogrzewasz dom gazem


@Dawul: o co chodzi z tymi wysrywami na tematu gazu? Przecież UE wprost mówi, że najpierw będzie przejście na około 20% wodoru + gaz ziemny, a docelowo (pewnie za 20 lat) na 100% wodoru. Już dziś można kupić kotły przygotowane na to, ewentualnie w starych zmienić palnik. Standardowo jak rozumiem zła UE, bo nawet nie doczytałeś o co chodzi.
  • Odpowiedz
  • 6
@klawiszs: a widzisz, jeszcze niedawno ten zabojca planety gaz byl dofinansowywany przez UE, a teraz juz nie. Ciekawy jestem co bedzie za 20 lat jak trzeba bedzie cos zrobic ze smieciami co zostana po fotowoltaice ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  • Odpowiedz
@Dawul: o co chodzi z tymi wysrywami na tematu gazu?


@klawiszs: O to chodzi, że jeszcze kilka lat temu było wszędzie zesranie, żeby wymieniać instalacje bo ogrzewanie gazem jest eko, nie to co węglowe kopciuchy, ale jak widać moda się już zmieniła, gaz nie jest eko za to pompy ciepła są super i tak to się kręci. Kto ma zarobić ten zarobi.
  • Odpowiedz
@klawiszs: oczywiście żyłeś pod kamieniem bo ta sama unia przez ostatnie 20 lat zmuszała na przejście na gaz bo to zielona energia i albo gaz albo kary. No ale jak baltic pipe zostało #!$%@? to trzeba już wodór xd jak już wszyscy zmienią piece na wodorowe to znowu znajdzie nowa zielona energia a stara się zakaże
  • Odpowiedz
oczywiście żyłeś pod kamieniem bo ta sama unia przez ostatnie 20 lat zmuszała na przejście na gaz bo to zielona energia i albo gaz albo kary. No ale jak baltic pipe zostało #!$%@? to trzeba już wodór xd jak już wszyscy zmienią piece na wodorowe to znowu znajdzie nowa zielona energia a stara się zakaże


@KochanekAdmina: oczywiście ty żyłeś pod kamieniem przez ostatnie 3 lata i nie rozumiesz ze powód przyspieszonego
  • Odpowiedz
@Nighthuntero No to idź z narzekaniem do debili z PiS bo UE od dawna mówiła że gaz jest tylko przejściowym środkiem i w docelowym modelu nie ma na niego miejsce. Programy wymiany piecy sa regionalne z zasadami ustalanymi przez rzad i od poczatku ogarnieci ludzie wskazywali jak debilnie PiS je zaprojektowal. Konfiarze tradycyjnie muszą obrzucać gownem UE za debilizm PiS.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina Co za bzdury pieprzysz. Gaz od początku był uznawany za chwilowe narzędzie robiące za backup OZE do czasu ustabilizowania systemu. Nigdy nie było mowy o tym, że gaz to docelowe źródło energii.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina czyli jak przez 20 lat “zmuszała” do przejścia na gaz (czyli o wiele bardziej ekologiczny sposób), a teraz jeszcze przez najbliższe 20 lat będzie z niego korzystać to jest źle? jeśli są alternatywy, które można wykorzystać to dlaczego nie?

Poza tym na 100% mogę się założyć, że nikt od 2040 nie będzie zmuszał do usunięcia gazu, ale będą już na tyle alternatywy, że odsetek użycia będzie sporo mniejszy.

A wy tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@klawiszs: po pierwsze ja nic nie mowilem o NS, natomiast nie widze w tym Twoim screenie, tego, że UE od dawna walczyla z gazem, nie dotowala go, nie promowala go, jako alternatywne źródło dla tej wysoko emisyjnej złej energii z wegla. Jak znajdziesz takie źródła, to sie zgłoś, a nie tu manipulujesz.
  • Odpowiedz
chlopie wlasnie wstawiles, ze UE takie cos dofinansowywala i dofinasowuje, wiec no ten xD.


@Dawul: przecież Ty napisałeś, że już NIE DOFINANSOWUJE.
  • Odpowiedz
@Dawul on czy Ty? Bo napisałeś:

a widzisz, jeszcze niedawno ten zabojca planety gaz byl dofinansowywany przez UE, a teraz juz nie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ka4az: a to przepraszam zle sie wyrazilem, zastosowalem skrot myslowy, chodzilo mi o to ze teraz gaz jest juz zly, a kiedys byl dobry. Mój następny komentarz wyraża to co mialem na mysli, czyli jeszcze niedawno UE lubila gaz, a teraz chca zakazac pieców gazowych do 2040 r.
  • Odpowiedz
@Dawul UE dalej lubi gaz, to po pierwsze. Po drugie nie do 2040, bo rzekomo od 2040 będa chcieli usuwać w istniejących (jak czytałem kiedyś artykuł to wyszedł tam jakiś 2050 rok). Po trzecie jeśli jest alternatywa to ja proponują i dofinansują wymianę kotłów. To chyba jest dobre wyjście? Moim zdaniem najlepsze no, ale dla was wszystko co unia robi jest złe i przeciwko wam.
  • Odpowiedz