Wpis z mikrobloga

Jak beka rozwaliła rynek to najbardziej widać jak się wejdzie na takie "stare" inwestycje, na które dawno się nie zaglądało XD

Deweloper 1: cena 8 miesięcy temu - 9k z metra, cena obecna 13,5k z metra

Deweloper 2: cena 6 miesięcy temu - 11k z metra, obecnie 15k XD

Materiały budowlane, wiem.

PILNIE POTRZEBNE KREDYTY 0%!!!!!!11111one

#nieruchomosci #deweloperka #przemysleniazdupy
  • 15
  • Odpowiedz
@mickpl: Zakladam ze teraz bedzie podobnie. Jak wejdzie ten program to beda zmuszeni dawac te programy juz zawsze i zakladam, ze to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz.
  • Odpowiedz
@lami: Ciekawe co na to rozdawnictwo w nieskończoność powie nam prof. Glapiński dzisiaj, bo wpływa to też na politykę monetarną i inflację
  • Odpowiedz
@jacos911: Nie sadze, ze cos ciekawego. USA zwieksza zadluzenie z miesiaca na miesiac i jakos ciagna. W Polsce nawet nie jestesmy blisko w porownaniu do GDP.
  • Odpowiedz
@lami: polska nie ma waluty uznawanej za rezerwową lub przynajmniej istotną na całym świecie. Nie wydaje mi się, że możemy brać przykład z polityki pieniężnej USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@mickpl Ciekawi mnie dlaczego nie ma takich kredytów hipotecznych, ze wpłacasz 50% wkładu własnego i dostajesz kredyt z hipoteką bez sprawdzania dochodu? 50% wartości nieruchomości to wystarczające zabezpieczenie na wszelki wypadek.
  • Odpowiedz
  • 1
@Werdna dużo osób pracuje za granicą i nie ma szans na kredyt mimo fajnych dochodów. Miałem taką sytuację ze miałem coś ponad dochodu 70tys euro rocznie na działalności gosp. i bez szans na kredyt hipoteczny w Polsce. Wpływy były na konto walutowe w Pko bp i nawet zwykłego kredytu nie mogłem dostać :-(
Setki tysięcy Polaków jest w takiej sytuacji.
  • Odpowiedz
@mickpl: ja jestem tylko ciekaw co skończy przyjęcie

Czy nasza gospodarka straci kompletnej konkurencyjność przez wysokie koszty pozyskania finansowania bo wysokie stopy z tymi debilami u władzy zostaną jeszcze z nami długo.

Czy eksodus młodych spowoduje załamanie gospodarcze państwa.

Czy AI I eksodus outsourcingu załamie nasz rynek pracy.

Czy może jednak to Ruscy pierwsi wpadną na imprezę.

Bo to, że nasz kraj przy takich kosztach życia się wywali to jestem pewien
  • Odpowiedz