Wpis z mikrobloga

Czytam ksiazke "Jak sie wybudowac i nie zwariowac" i tam jednym z protipow bylo, by zawsze zawierac umowy z wykonawcami. Niby oczywiste, ale wiadomo jak to jest. No i tak sie zastanawiam jak to wygladalo u was w dzisiejszych realiach? Rzeczywiscie zawsze braliscie umowy? Mowiac szczerze na ile znam mentalnosc budowlancow obawiam sie, ze przy umowach robocizna moze sie znacznie zwiekszyc. #budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci
  • 17
ja nie miałem umowy z żadnym. i tylko od wkończeń chciał mnie oszukać. Tzn podwyższał cenę co jakiś czas aż go wywaliłem
@ElMatadore te poradniki to piszą Anetki które studiowały architekture wnętrz albo jakiś student budownictwa.

Umowa nie zagwarantuje ci tego, że fachowiec nie #!$%@? byle jak roboty albo cie nie oszuka - co najwyżej zabezpieczy cie w przypadku gdyby wziął kase i #!$%@?ł, ale dochodzenie swoich praw i tak zajmie ci wieki.

Ogólna porada to omijać fachmanów z internetu albo ze słupów ogłoszeniowych, a brać tych z poleceń. Ci dobrzy nie muszą się
@ElMatadore: O wszystkim piszcie mailowo, bierz fakture. Ja robiac maly remont w mieszkaniu troche #!$%@? ale mam nauczke na przyszlosc. Fachowcy nie ogarnieci zupelnie, robili na szybko bo kolejny remont czekal w kolejce.
@mookie Ta końcówka to serio? Gdybym robił u kogoś, a ten cały czas by mi stał nad głową i się cały czas pytał: a co to? a po co? to bym #!$%@? dostał. Płaci mi za pracę, a nie za szkolenie i zmarnowany czas na tłumaczenie oczywistości.
@marcez no ale większość ludzi co sie buduje nie są budowlańcami i OP z takiej pozycji właśnie pyta.
Jak się nie znasz albo nie masz znajomości to jesteś idealnym kandydatem do wyruchania przez fachofcuf xD
tam jednym z protipow bylo, by zawsze zawierac umowy z wykonawcami


@ElMatadore: no i wlasnie takie sa pro tipy ekspertow na papierze. Rob zgodnie z technologia, podpisuj umowy itp. Szkoda, ze zycie bardzo szybko to weryfikuje. Ja z nikim umowy nie podpisalem jezeli chodzi o budowe domu.
@Chris_Karczynski: Umowa to nie jest faktura. Wciąz mogą bez odprowadzania podatków robić a umowę podpisać.

@ElMatadore Koniecznie. Podpisuję z każdym umowę i żaden uczciwy nie robi problemów (bo czemu i by miał)? Nawet krótką na jedną stronę A4 ale żebyś miał jakąkolwike podkładkę na co i za ile się umówiliście.

Raz jeden jedyny umowy nie podpisałem (bo robota na szybko, facet z polecenia itp) i pech chciał że był to koniec