Wpis z mikrobloga

Moi rodzice woleli flaszkę zamiast mnie, więc jak byłem mały to zabrał mnie GOPS do rodziny zastępczej a potem przenieśli mnie do domu dziecka.

Zauważyłem że ludzie, w momencie gdy dowiedzieli się, że rodzice mnie zostawili to nabierają wielkiego dystansu i mnie odrzucają. Przy czym nigdy nie mówiłem bezpośrednio typu "cześć, nie mam starych" tylko przy okazji to wynikało z rozmowy.

Odrzucony raz będzie zawsze odrzucony powiecie? Wygląda na to że tak. Najbrutalniejszy #blackpill jaki przełknąłem.

Bo odkąd mówię że mam rodzinę (ojca i matkę) to nagle wszystkie problemy znikły, jakby sam Jezusek swoim boskim palcem mnie namaścił!

Nagle ludzie traktują mnie normalnie a nie z dystansem, normalnie delegują mi obowiązki i nie próbują mnie wyrzucić z grupy.

Oto brutalna prawda: ludzie będą traktować cię tak, jak rodzice traktowali cię w młodości.

Nie przyznawaj się do bycia sierotą i nie licz na litość. Ludzie przeżują i wyplują każdego kogo uznadzą za słabszego, niezależnie czy faktycznie jesteś słabszy czy to tylko ich urojenia.

Jak to mówił Szekspir: świat to scena a ludzie na niej to aktorzy, którzy na nią wchodzą i z niej schodzą.

#przegryw #takaprawda #porady #blackpill #rodzinazastepcza #dom #rodzina #normictwo #domdziecka #psychologia
  • 12
  • Odpowiedz
@filip-pilif: Po prostu jest duze prawdopodobienstwo ze taka osoba bedzie "nieprzewidywalna". To silniejsze niz myslisz. Nie ich wina.
Wrecz brzmisz teraz egoistycznie.

(Ja np. w #!$%@? mam czyjes historie i traumy. Chronie odruchowo rodzine i bliskich. Czemu wymagasz zebym przejmowal sie jakims randomem?)

Masz proste rozwiazanie to sie go trzymaj. To Twoi "rodzice" sa winni a nie my...

Powodzonka tam Mireczku.
  • Odpowiedz
@filip-pilif może trochę w tym racji, ale zastanów się, czy czasami nie dopowiadasz sobie, tak aby pasowało do tego co myślisz. Większość ludzi ma na ciebie #!$%@?, nie poświęci nawet 5 sekund aby pomyśleć o tej sytuacji.
  • Odpowiedz
@filip-pilif: duże znaczenie ma też bieda. Może jakoś jak to mówiłeś to od razu kształtował im się w bani obraz biednej sieroty i to ich odrzucało. Ludzie nie lubią biednych, bezdomnych itd. Poza tym 90% ludzi wierzy w sprawiedliwy świat, a taka sierota burzy im percepcję cała
  • Odpowiedz
@filip-pilif: podejrzewam że jako dwumetrowy zdziargany niebezpieczny facet bądź bogacz jakbyś powiedział to samo za to ci odrzucali to wtedy by cię raczej nie odrzucali.... W pierwszym przypadku ze strachu a w drugim jak to zwykle ludzkie małpy reagują z podziwem bo bogacz. Jeszcze by ci uszami klaskali że pomimo tylu trudności doszedłeś do sukcesu.
  • Odpowiedz
@filip-pilif: to trafiles na 'zlych' ludzi, normalny czlowiek to moglby sie wycofac ze wzgledu na strach, bo balby sie, ze moze zrobic cos nietaktowenego etc. Jak trafisz w grono ludzi interesownych, co chodza na imprezy tylko po to, zeby poznawac fajniejszych i bogatszych ludzi, zeby piac sie po 'drabinie' spolecznej to tak moze byc.
  • Odpowiedz