Wpis z mikrobloga

Mircy,

Mam Apple Watch SE2, ale ostatnio zaczyna mnie nudzić ten zegarek, zaczęło mi się coś w nim nie podobać, chociaż nie umiem określić co, myślę nad zmianą - używam go w zasadzie tylko do mierzenia aktywności codziennej (kroki, spalone kcal), treningowej na siłce + odliczanie czasu podczas gotowania, odczytanie, że mam wiadomość na telefonie, więc mocne podstawy.

Rzucił mi się w oczy Garmin Fenix 7x Pro / 6x Pro - wiem, że to są zegarki z poziomu Apple Watch Ultra bardziej niż SE2, ale czy ktoś z Was może coś powiedzieć o:

1. przesiadce z Apple na któregoś z tych Garminów?

2. W ogóle wrażeniach z użytkowania Fenix 7x / 6x Pro?

3. Czy polecacie np. łyknięcie 6x Pro w cenie powiedzmy +/- 1200 zł lub jeśli się uda to mniej ale w dobrej kondycji i przetestowanie tego modelu? Czytałem w necie, że te szóstki to nadal dobre zegarki, jeśli byłoby coś zadbanego, to jest to jednak prawie 3 razy mniej niż +/- 3500 za nowego Fenixa 7X pro

#garmin #smartwatch #apple #applewatch
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dickdiepie: po co? po co chcesz się przesiadać z AW na Garmina jeśli jedyne co mierzysz to kroki i kcal? zamienisz smartwatch na sportswatch tracąc ogrom funkcji smart a nie zyskując nic.
  • Odpowiedz
@dickdiepie ja używam 6x pro z iphonem. Będzie ci ciężko się przesiąść, brak dotykowego ekranu, brak możliwości odpowiedzi z poziomu zegarka, nawet predefiniowanych odpowiedzi. Ekran o dużo mniejszej jasności i rozdzielczości. Ja używam go w większości do aktywności fizycznej i czasem do powiadomień. Na plus bateria która trzyma z 2 tyg
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior @mirekwirek @cohontes @dwa_koty_kastrowane

trudno wytłumaczyć co w Apple Watch przestaje mi się podobać, ale jakoś z zaciekawieniem zacząłem ostatnio patrzeć na Garminy. Z drugiej strony widzę właśnie takie opinie, że Garminy mają zupełnie inne przeznaczenie i AW to smartwatch z fajnymi funkcjami sportowymi a Garmin to świetny sportwatch ze słabymi funkcjami lifestyle, stąd szukałem opinii użytkowników obu zegarków, albo idealnie jakby ktoś zmieniał właśnie w tą stronę,
  • Odpowiedz
AW to smartwatch z fajnymi funkcjami sportowymi a Garmin to świetny sportwatch ze słabymi funkcjami lifestyle


@dickdiepie: I tak właśnie jest. Więc sam musisz sobie odpowiedzieć co chcesz.
  • Odpowiedz
@dickdiepie: nigdy nie rozważałem AW bo potrzebowałem baterii do trekkingów 8-10h więc jechałem na Suunto i Garminie, potem wyszedł Ultra i nigdy bym już nie wrócił do sportswatcha, no chyba że bym planował potrójnego ironmana ultra maraton przez Himalaje, ale raczej się nie zanosi
  • Odpowiedz
@dickdiepie: fenix 7x to jest taki kloc że wygląda jakbyś miał portal do innego wymiaru na ręce.. fenix 7pro jest neutralny dla całkiem normalnej osoby przy 70kg 176cm. 7s taki casual fajny, ale mały.
jeśli nie ćwiczysz chcesz się bawić w odpowiadanie na smsy albo inne duperelki to ok, garmin fenix 7pro jest sztosem. wygląd, wykonanie, soft, konfiguracja i cały ekosystem, znajomi, wyzwania, treningi rozpisane, propozycje, opomiarowanie ciała..
Dla mnie
  • Odpowiedz